Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes lenne rendszergazdának...

Érdemes lenne rendszergazdának tanulni?

Figyelt kérdés

Nézegettem néhány állás hirdetést és a többségnél közép fokú végzettséget és alap fokú angol tudást várnak el.

Meg lehet ebből a munkából rendesen élni? Mennyi az átlagos netto kereset? Mondjuk BP-n/környékén.

Jelenleg infós közép suliba vagyok és ez egy okj-s rendszergazda szakmát fog adni.

Érdemesebb lenne inkább programozást tanulni? Abból melyik lenne a legkönnyebb nyelv amit még megis fizetnek? Illetve a matematika milyen szinten kell hozzá?


2021. febr. 5. 02:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ilyen "érdemes?" kérdésekre nem lehet egzakt választ adni. Ha te szeretnél az lenni, akkor érdemes. Ha nem szeretnél, akkor nem.

A kereset nagyban függ attól, hogy milyen munkahelyen vagy. Én egy műszaki iskola rendszergazdája vagyok vidéken, és nettó 180-at keresek. Nem panaszkodok, hogy az éhhalál kerülgetne, de azért milliomos sem leszek ebből. A munkám jó, nem szakadok bele, ugyanakkor folyamatosan fejlődhetek. De ez is olyan, hogy kinek mi a fontos. Lett volna lehetőségem ennek a többszörösét is megkeresni, de az egy kevésbé kellemes munkahely lett volna, kevésbé kellemes környezetben. Nekem lényeges, hogy jól érezzem magam ott, ahol gyakorlatilag a nap felét töltöm.

Hogy a programozás megérné-e? Ha ahhoz van kedved és tehetséged, akkor igen. Nyilván a pénz is számít, de rengetegen követik el azt a hibát, hogy az az egyetlen szempont, amit szem előtt tartanak. Aztán amikor próbálnának érvényesülni, akkor jönnek rá, hogy nekik ez rohadtul nem megy.

2021. febr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!