Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Véletlenül leütöttem A...

Véletlenül leütöttem A laptopom online óra közben[több lenn](?)

Figyelt kérdés
Nos amint mondtam, leütöttem véletlenül, a kamera a billentyűzet alá van beépítve, pontosan a space alá. Meg lehet csináltatni? És ha igen, mennyibe fog fájni?
2021. febr. 11. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez elég speckónak hangzik...

Csak a kamera sérült?

Szét kell kapni. Lehet csak kiakadt a helyéről. Ha garanciális, akkor szerviznek kell csinálnia, ha még szükséged van a garanciára (de természetesen ez nem garanciális ügyintézés, csak azért mondom, mert a garancia csak akkor maradhat érvényes, ha hivatalos szerviz végez javítást. Az otthoni sufnizás garanciavesztéssel jár)

2021. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van egy gomb, amit ha megnyomsz, felemelkedik a space, de most úgy maradt, nem megy vissza.
2021. febr. 11. 16:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha még garanciás a készülék és fizikai sérülés történt, amit te okoztál, akkor azt nem fogják garanciában ingyen javítani. Azt, hogy meg lehet-e javítani és a javítás árát pedig a szervizben fogják megmondani.
2021. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát a szervízben 50ezret mondtak. Állítólag teljesen szét kell szedni, új billentyűzet, és új ventilátor, új merevlemez, és új ram modul kell bele, mert ezek megsérültek.
2021. febr. 12. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

miii??? :D

a kamera lecsikásától hogyan sérült a ventilátor vagy a RAM? Merevlemez?? Egyáltalán van benne, nem ssd? Ezt fizikailag megvizsgálták, vagy csak hasraütöttek??

2021. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

írj pontos típus, hogy mi ez!

rákukkantok

2021. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az egész laptop leesett. Azt mondták, hogy megcsináltak rajta egy teljes körü diagnosztikát, és ezeket jelezte hibaként. Állítólag a mem test is hibát jelzett, a hdd diagnosztikája a biosban el se indult.
2021. febr. 12. 13:41
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazából ezt a kamera részt haverommal készítettük, ő nagyon ért ezekhez. Mert olyan laptop nincs, amelyiknek a kamerája a space alatt van.

De amúgy ez a tipusa: hp 6730b

2021. febr. 12. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:

azért mondom.. túl speckónak tűnt 😀

Ez egy régi fostalicska. 20 ezret se ér.


Szóval nyugodtan nekieshetsz otthon. Ha már korábban is tákolva volt. Vagy a haver újra összegányolhatná... lehet örülne neki, hogy hobbizhat vele.

Ezt kár volt szervizbe vinni. Tök aggódtam, hogy ez valami új kis kényes, mindene forrasztott kaki gép, vagy 300-400 ezer értékben 😀

Aztán a francokat... egy kóborkutyahajigálós 15 éves ratyika. Nyugodtan ess neki, legalább megtanulod kicsit a laptopok felépítését, szerelését. jó móka. Youtube videókat keress! Szerintem fogsz találni megfelelőt, ha kulcsszónak használod a típusát.


HDD nagyon nem szereti az esést. Úgyhogy azt el tudom képzelni. a többinél nem igazán lehet gond egy esésből, csak ha nagyon erős ütés érte az alaplapot. ritka. Memória szimplán csak kimozdulhatott, de elég régi is... lehet csak takarítani kell.


Amúgy nem esésről volt szó eddig, hanem csak egy space lenyomásáról, miközben ki volt bukkanva a gányolt kamera alatta. Szóval az esés az nagyon új infó, és teljesen más, minthogy csak benyomsz valamit a billentyűzeten...


Ha nem lett teljesen jó a kamera gányolás, akkor lehet, hogy az esés után elengedett, vagy megtört a kábele, és zárlatot okoz az alaplapon.

2021. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit értelmetlenül fogalmaztam a kérdést.

A memória modul kb 8 éves(4gb), a hdd is, az akksi is(és még mindig 4 órát bír).

Akkor még jó hogy nem adtam be szervízbe. Ha gondoljátok, küldhetek egy képet róla, hátha érthetőbb lesz.

2021. febr. 12. 14:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!