Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mik az előnyei az Ubuntunak...

Mik az előnyei az Ubuntunak Windows 10-hez képest?

Figyelt kérdés
2021. febr. 12. 20:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egyesek nagyon el vannak szállva a linuxtól.

De ezt betudom annak, hogy kevésbé ismerik a win-t.


Általános felhasználásra, általános eszközökkel tényleg jó a linux.

Bár az nvidia kártyák használata esetén máris problémába ütközhet a felhasználó. Én ütköztem.


Biztos, hogy kevesebb erőforrást igényel, de ennek ára is van.


4K TV-n nem tudod annyira nagyítani a dolgokat, hogy az jó legyen. Nem is működik mindenhol rendesen. Ráadásul annyi beállítási lehetőséget ajánl fel, ami inkább nyűg egy olyan felhasználónak, aki nem akar vele bíbelődni. És nem működik mindenhol egyformán, jól.

Ehhez képest W10-ben beállítom 300%-ra és mindenhol jó lesz és én is jól látom a kanapéról. Mondjuk ez sem tökéletes, de sokkal jobb, mint linuxon.

Próbáltam mind a kettőt, a gépen még mindig fenn van a linux a win mellett.

Bíbelődtem a fontok méretével is. Volt, hogy jó volt, de inkább nem.


Film lejátszásnál szintén a win nyert. Linuxon volt, hogy jól futott a 4K film, volt, hogy nem. Próbálkoztam vele a láthatósági beállítások ellenére is, de sajnos gyakran inkább rosszul, akadva futott a film.

VLC lejátszót használtam, mint ahogy win-en is azt használok és ott nincs gond a filmekkel.

De linux alatt próbálkoztam mással is. Ugyanaz volt a helyzet.


Emellett fontos volt az energiafelhasználás.

Alap esetben 25W-ot fogyaszt a gép. Mindegy, hogy win vagy linux.

Linux alatt filmnézésnél ez szépen be is áll 40W-ra.

Win alatt érdekes mód ez változó 25-40W között.

Vagyis ugyanaz a lejátszó, driverekkel telepített win alatt kevesebb fogyasztást eredményez, mint linux alatt, általános driverekkel.

A TV képét a prociba épített képmegjelenítő egység biztosítja. Vagyis nincs VGA kártya a gépben.


Az egyik laptopomon a mai napig linux fut. De ott nincs játék, nem kell 4K és nincs nvidia probléma sem.

Az autódiagnosztika megoldható virtuális W7 alól.


Általános felhasználásra, extra igényektől mentesen egy linux előnyösebb lehet, mint egy win. Egyéb esetben vesztett.


Lehet kötekedni, de fölösleges.

Ezek tények.

2021. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!