Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért eszik ennyi ramot a...

Mért eszik ennyi ramot a windows 10?

Figyelt kérdés

sziasztok mikor be kapcolom a gépem semmi probléma nincs annyit eszik amennyi kell 3.6 gb ram maximum


de ha be van kapcsolva a gép mondjunk már 3-4 orája folyamatosan megy akkor rengeteget eszik mint most is 11 gb ram ennyit hova eszik?


nincs semmi frissités a feladatkezelöben semmit se találok ami ennyit zabálna el a memoriámbol virus nincs a gépben bár a avast semmit se talál


akkor még is mi eszik ennyit?


2021. febr. 20. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"hát oké értem én de igy hogy most játszok a 2019 call of duty-val 14 gb ram van használatban akkor már ott tartunk hogy 16 gb ram is kevés egy gépben?"


A játékok pl alapból több RAMot és több VRAMot foglalnak le, mint amire szükségük van. Vannak játékok amiknek elég a 4GB-os videókártya is, de ha ugyanolyna beállítások mellett adsz nekik egy 8GB-osat, akkor 4+GB-ot fognak lefoglalni a VRAMból.. :D

2021. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Fsms ***** válasza:

Esetleg nézz ra a linkre.

[link]

Mondanak egy-két érdekes dolgot.

2021. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
nem feltételez senki ilyenkor esetleg valami káros szoftver futását a háttérben ?
2021. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Fsms ***** válasza:
13# de 8. Pont a linken pont erről szól. Esélyes.
2021. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

játékok terén eszt a dolgot rég ota tudom de hogy üres járatban és se a feladatkezelö nem mutat semmit semmi virust nem mutat a avast ég világon nincs semmi meg nyitva és mégis 11 gb ram eszik azért kicsit érdekesnek találod te is nem?


nagyon rég ota huztam ujra a gépem már van 6 honapja talán ezért? de ez nem hiszem hogy ilyen gondot okozna mert most is villám gyors a gép dehogy 11 gb ramot eszik csak ugy mert a windows 10 aszt gondolja hogy neki most ennyi kell és nem mutatja nekem mért éhes ennyire


eszt egy kicsit nehéz nekem el fogadnom

2021. febr. 20. 21:53
 16/20 A kérdező kommentje:
és most gondolt eggyet a gép és most meg 5.7 gb ramot eszik eszt is azért mert a Google Chrome meg van nyitva meg javult :D
2021. febr. 20. 21:58
 17/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha meg jól megy a gép és semmi baja, akkor mit foglalkozol vele, hogy mennyi RAM-ot eszik? Örülj neki, hogy jól működik és kész. Nekem csak egy Firefox van most nyitva, és 6,8 GB van használva a 16-ból.
2021. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Most azt szeretnéd, hogy üresjáratban legyen ramod? Mi értelme lenne plusz ramot tenni egy gépbe, ha nem használná fel semmi. Dísznek?

Igen, a Windows is felhasználja, mikor úgy érzi, másnak nincs szüksége rá. Ebből te 99%-ban azt érzékeled, hogy gyorsabban fut a gép. Vagy nem is érzékeled, mert a lassút meg se tapasztalod, hiszen kihasználja, ami van.

A maradék 1%-ban meg rosszul dönt a rendszer, de hát semmi se lehet tökéletes.


Te is el tudsz lenni 20 négyzetméteren, de jobban érzed magad 200-on.

2021. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Szirty ***** válasza:

A klasszikus kérdés-választ tudom idézni:


- Mennyi memória kell a Windows-nak?

- Amennyi van!

:)

2021. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Alex Fly ***** válasza:

Mert van. Annak mi értelme, ha telepakolod RAMmal a gépet, az meg csak ott áll kihasználatlanul? A rendszer úgy lett megírva, hogy az erőforráskezelő menedzselje a rendelkezésre álló memóriát és a kihasználtságát igyekezzrn optimális értéken tartani (ez általában 80-90%-ot jelent). Ha valamelyik programnak szüksége van rá, akkor majd felszabadít annyit, amennyi kell...

Amit leírtál, annak normális esetben pont így kell működnie.

2021. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!