Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A linkelt TV tuner kártyával...

A linkelt TV tuner kártyával jobb minőségben lehet VHS-t digitalizálni, mint az USB-s adapterekkel?

Figyelt kérdés

[link]


Úgy tudom, ezt csak asztali számítógéphez lehet csatlakoztatni.


Eddig laptopokon digitalizáltam EasyCAP-pel, majd Terratec-kel. A színek így nem voltak túl jók, villogtak, ingadoztak, néha a kép és hang elcsúszott egymástól, gyakran frame drop is volt. A fenti kártyával már nem fordulnának elő az ilyen hibák? Érdemes lenne egy ilyennel megpróbálni asztali gépen?



2021. febr. 27. 11:47
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Képstabilizátorként egy videokamerát is lehet használni? Ha igen, melyeket? Mely típusokban van Time Base Corrector?
2021. ápr. 27. 17:14
 22/22 anonim ***** válasza:
EasyCAP néven rengeteg eszköz létezik a piacon. Általában mindegyik másik chipsettel szerelve. Az enyém anno viszonylag jól működött, akkor Win8.1-et használtam, és nem voltak framedroppok. Most egy LG RH387H típusú HDD-s DVD felvevőt használok jelenleg digitalizálásra. Családi felvételeket Scart vagy Composite kábellel veszem át vele, a gyári kazettákat meg RF (coax) kábellel, mivel így letöri a másolatvédelmet. SP módban rögzítem őket (MPEG2-ben történik, a bitráta módja VBR, és 4000 és 8000 között helyezkedik el) majd kiírom DVD-re, és úgy gépre lerippelem MKV konténerbe. De még várok hogy megjöjjön az EzCap nevezetű eszközöm, elméletileg az már működik Win10-el is, és akkor picivel szebb képminőséget tudok majd elérni :D
2021. ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!