Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2021-ben milyen gépet tudnék...

2021-ben milyen gépet tudnék összerakni 100.000 Ft-ból?

Figyelt kérdés
Kérlek, ha tudjátok az árát is írjátok mellé. Amiatt írtam ki ezt a kérdést, amellett hogy tudom, hogy van pár ilyen kérdés kint, mert azok régebbiek és azóta változtak az árviszonyok. Előre is köszi! 🥰

2021. márc. 18. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Őszinte leszek, semmi jót. Használt cuccokból talán kijön egy AM4-es gép Ryzen 2400G-vel, B350-es lappal, 8 GB memóriával, egy 120-as SSD-vel, 1 TB HDD-vel, normális táppal, és egy házzal. Ez netezni, filmezni, irodai munkázni megfelel, de játszani maximum régi játékokkal lehet rajta. Nyilván egy VGA ezen sokat segítene, de ilyen árak mellett esélytelen.
2021. márc. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A 660 ára nem ment fel, és véleményem szerint közepes gépigényű játékokat viszi rendesem, GTA 5 probléma nélkül stb.
2021. márc. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
16%

Én laptopot vennék a helyedben

Mondjuk valami ilyesmit: [link]

2021. márc. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért csak használtan
2021. márc. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Használt +1

Minél újabb generációs 4 magos proci legyen benne (valódi 4 magos, sokan a 2 mag 4 szálasokra is ráírják, hogy pl 4x3,2 ghz, aztán a nagy büdös lókukit!)

Videokártya pedig minél.erősebb.

Feltéve ha játék.a cél. Ha nincs játék, akkor viszint használt brand gépek között vannak nagyon jót. 4 magis 7. gen vagy újabb


Játszós irányban pl irodai gép felfejlesztve:

[link]

Hasonló 1050ti gépek vannak. Köv szint rx470

[link]


Az árviszonyok amúgy feljebb változtak. Videokárták árai megduplázódtak a bányászláz és a covid miatt. Ősszel még jó árak voltak... akkor az rx470 is belefért a 100 ezerbe

2021. márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én integrált alaplapot vettem kb. harmincezerért (már nincs piacon, nem tom. linkelni), így spóroltam a procin meg a videókártyán bár nyilván nagyon nagy játékokhoz nem jó! 4K-t még elfuttatja de játékhoz már kéne egy videókártya (én mondjuk régebbi játékokkal játszom amit simán visz pl. most GTA 3-at játszom újra a most kijött magyar szinkronnal), viszont ahogy láttam már vannak jobbak, illetve már nem tudom melyik volt de láttam olyat ami aszem. MSI alaplap volt amin ugyan proci nincs viszont egy 4GB-os videókártya volt ráintegrálva és az is harmincezer körűl volt! Szóval ha spórólni akarsz akkor én szerintem integrált alaplapoknál kellene mézelődni, mert egy jó alaplap ígyis úgyis húszezer forinttól indúl, viszont a harminc-negyvenezreseknél van integrált amivel megspórólhatod a negyven-ötvenezer forintos procit és a videókártyát darabonként! Én nekem amúgy százból van most ez a gép de tök amatőr voltam és vagyok, ezért kifogom cserélni az alkatrészeket de így sem fogom meghaladni a kétszázezret és talán modernebb játékok is elmennek majd rajta! Árúkeresőn szoktam nézelődni, de érdemes azért az egész netet átbújni, és mielőtt vásárólnál az összes alkatrészt keresd meg ami kelleni fog mert lehet hogy veszel egy alaplapot húszért de rá a proci meg vagy százezer vagy mostmár a ramoknak is támogatotsága van lehet hogy csak videókártya áráért tudsz rá ramot venni, ezzel vigyázz! És soha ne vegyél olyan terméket aminek a gyártói oldalán nincs információs oldala mert azok a legrosszabbak, illetve lehetőleg maradj a nagyobb márkáknál! Egyébként a körübelüli értékarányok, Irodai gép: 100.000 videókártyával 150.000, Játékhoz: 200-250ezer ha azt akarod hogy a dúrvább játék is fusson az minimum 300 de inkább 400.000, és ha még játék közbeni videó felvétel vagy akár élő akkor az már félmilla felett van, illetve mint szokták mondani; A határ a csillagos ég!
2021. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
6# ma már a cpu-ban van az integrált GPU, az alaplapon csak a csatlakozó.
2021. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat srácok (vagy lányok). <3

Anyum párja most így elsődlegesen, hogy legyen mire építeni vett használtan egy gépet, hogy amik benne vannak:

CPU: Intel Core i3 3220

GPU: AMD Radeon(TM) R5 240

RAM: 8Gb DDR3

Storage: 120 SSd

van benne egy 500 HDD, de van nekem 1TB-m kicseréljük majd

Meg majd rátelepítjük a win 10-et.

(Ha valamit érthetetlenül írtam, amiatt bocsi)

Ezek így kezdésként milyen játékokat tudnának elvinni(gondolok itt a WoWra például)?

2021. márc. 27. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj cserélni a hdd-t. Elférnek azok egymás mellett 😉


Egy 3770 (szintű) proci kell bele (milyen alaplap?) Kb 20 ezer,

valószínűleg egy normális táp (akkor már mindenképp új, és ezen nem szabad spórolni. 18 ezer+. Mi van benne most?),

meg egy RX470 kb 60 ezer / gyengébben 1050Ti kb 45 ezer.


Szerintem hülyeség volt ez a gépalap. Mennyibe került? 30 körül még tűrhető vétel volt. 35-40 ezer már veszteséges. Az R5 és a proci... a kettő együtt nem ér 5 ezret, nem jön vissza belőle szinte semmi.

2021. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!