Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért tűnik el számítógép a...

Miért tűnik el számítógép a magánhálózatról Windows 10 alatt?

Figyelt kérdés

Windows 10 pro verziót használok itthon 2 gépen és egy magánhálózaton van mindkettő. Hálózati beállításoknál, a speciális beállításokat beállítottam, minden tökéletesen működik, a megosztott mappák, helyi lemezek stb. mind elérhetők úgy ahogy szeretném.

Viszon a gond az, hogy random időközönként, de mindíg ugyanaz a pc eltűnik a hálózatról. A másik pc(ami sosem tűnik el) elérhető a hálózaton mindkét pc számára, de amelyik eltűnik az saját magát sem látja a hálózaton.

Úgy szoktam megoldani, hogy bemegyek a "Gépházba" ott a hálózati beállításoknál kiválasztom azt a lehetőséget hogy "Hálózat alaphelyzetbe állítása". Aztán kiírja hogy 5 perc múlva újraindul, és újraindulás után ismét jó minden. De ez nem állapot. Ehhez egyedül Én értek(már amennyit) így ha beüt ez a dolog és Én nem vagyok itthon akkor nem tudják használni a hálózatot.

A segítségeteket előre is köszönöm!



2021. márc. 24. 11:55
 1/5 anonim válasza:
0%
xd
2021. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak. Ment az értékelés! 💩
2021. márc. 24. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is előjövöget ez. Ilyenkor néha segít, ha manuálisan írom be, és akkor rájön, hogy van ilyen is. Nem jöttem még rá, hogy ez szimplán csak a workgroup korlátja, a router hibája, vagy valami más..

Szóval ha sokszor használsz egy hálózati gépet, akkor érdemes parancsikont csinálni neki, vagy betűt adni neki (hálózati meghajtó csatlakoztatása vagy ilyesmi)

2021. márc. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
kérdező :(
2021. márc. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem hiába rendelek hozzá betűjelet, vagy adom hozzá hálózati meghajtóként, mert valószínűleg az is elérhetetlenné válik ha előjön ez a hiba. De mindenesetre megpróbálom. Köszönom szépen!
2021. márc. 29. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!