Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen teljes értékű Linux...

Milyen teljes értékű Linux distrok vannak, amik nagyon gyorsan (maximum 10 másodperc alatt) bootolnak SATA 3-as SSD-ről, ami SATA 2-es alaplappal van használva?

Figyelt kérdés
Ubuntu, Linux Mint, Manjaro kizárva.

2021. márc. 31. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell, hogy ilyen gyorsan bootoljanak?

És miért zártad ki a Manjarot?

Az én Manjarom a BIOS POSTtól számítva kb. 3 másodperc alatt eljut a login képernyőig, ha beírom a jelszavam, akkor kb. pedig megint 3-4 másodperc, és használatra kész.

2021. márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy SATA-s Samsung EVO SSD-vel.
2021. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha sz.r a géped, azon a linux se tud segíteni, normális géppel nekem meg évek óta 10 másodperc alatt bootol a létező legolcsóbb ssd-ről is.
2021. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
DOS 6.22
2021. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Öhm...

Nem kötekedésből kérdezem, de mi ez a 10 másodperces kritérium? Értem én, hogy rohanó világ, meg miegymás, de azért ez kicsit túlzás, legyen szó akármilyen oprendszerről. Ha ennyire komoly problémát jelent neked pár másodpercet várni, akkor ez nem informatikai, hanem pszichiátriai kérdéskör. ;)

Másrészt: mit jelent számodra a teljes értékű? Ugyanis ez kb. a "nesze semmi, fogd meg jól" kategória.

Harmadrészt: mik ezek a kizárások? Miért van pl. az Ubuntu és a Mint kizárva, ha a Debian és a Bodhi nem? Miért van kizárva a Manjaro? És akkor az Arco miért nincs?

Egyébként: nem magától a disztrótól fog függni. Persze, az alapértelmezett telepítés és az alapértelmezett beállítások viszonylagosan kihatnak a rendszertöltési időre, de pl. ha te emellett elindítasz, 50 teljesen felesleges erőforrásrabló háttérszolgáltatást, semmi nem fog 10 másodperc alatt bootolni. Ráadásul ez nagyban függ a gép többi adottságától is.

2021. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Manjarot használok. Gyönyörű és logikus rendszer, régi a gépem, 10 másodperc alatt áll fel. Versenyt rendezel? Ha nem akarsz boot időre várni, elég, ha néha napján kiloggolsz és vissza, ez felér egy újraindítással, kikapcsolás helyett pedig tedd alvó állapotba.
2021. ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!