Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez az átalakító mennyire...

Ez az átalakító mennyire működőképes?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi laptopom, amelyben egy 44pines (p)ata port van, ide lehet csatlakoztatni a háttértárat. Nos ebben csak egy Flash Modul van, de le szeretném cserélni egy merevlemezre. Ezt az átalakítót találtam a neten: [link]

Szerintetek működne?



2021. ápr. 2. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. Azaz igen, de nem egyszerűen.

> Az az átalakító 3,5-ös P-ATA merevlemezekhez van.

= A laptopba nem lehet csak úgy betenni a HDD helyére.

Egy olyan szalagkábel kellene hozzá, aminek az egyik vége a 2,5-ös PATA HDD érintkezősorát tartalmazza, a másik vége pedig a 3,5-ös HDD-ét.


> És kell az átalakítónak is tápfeszültség.

2021. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, elég bonyolultnak hangzik :D

Akkor még keresgélek

2021. ápr. 2. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:

én javasolnám inkább, hogy SSD-t rakj bele.

ilyen kis helyre így fér be: 44pin to msata + msata ssd


Vagy lehet sata átalakító is (nem olyan, amit linkeltél), csak akkor valszeg túl hosszú lesz. De ez nem gond, mert a mai sata ssd-k kb harmadig-félig vannak megtöltve, a többit le lehet vágni a végén, és akkor bistosan befér az átalakítóval együtt.

Pl [link] ha végignézed a képeket, akkor láthatsz egy ilyen megoldást, ahol valaki kibontotta a 2.5" ssd-t, és burkolat nélkül szépen befér.


Msata azért jobb ötlet, mert olcsón vannak 60 gigás darabok. Egy ilyen régi gépbe meg nem kell több. Sata ssd-ből meg ugye nehéz...120 gigánál kezdődik 6-7 ezer ft.

2021. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!