Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVI-D -> VGA átalakító működők...

DVI-D -> VGA átalakító működőképes?

Figyelt kérdés
Adott egy "régi" monitor, és új videókártya. A monitoron csak VGA bemenet van, a videókártyán pedig csak DVI-D. Tudom mi a különbség a DVI-I és DVI-D között, még véletlen sem tévesztem össze. Az összes üzletben azt mondták, hogy ilyen átalakító nem létezik, inkább vegyek új monitort, azonban ezt egy darabig nem fogom tudni megtenni, úgyhogy átmenetileg ez a megoldás mellett szeretnék dönteni, mivel találtam eléggé megbízható webshopokban ilyen átalakítót. Főként az érdekelne, hogy ez mennyire működőképes, és a képminőség mennyire változik.

2019. febr. 9. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megfelelő aktív átalakítóval tökéletesen fog működni, pl:

[link]

2019. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos azonnal felejtsd el!

A neten lévő átalakítók kb 90%-a kamu, ami pedig nem, azt az áráról ismered fel! Kb: 70-80.000 FT!


Ehhez a feladathoz egy nagyon gyors processzorral és RAM-mal ellátott áramkör kell, mivel a DVI-D digitális, a VGA viszont analóg!


600*800-as felbontásnál 50Hz képfrissítéssel, 262 144 színnel, 5.76 Gbit átviteli sebesség adódott ki a számításomnál! És ez csak a adatsebesség!

2019. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Te most szivatsz, utolsó? :D Most néztem meg, és az árukeresős vélemények alapján jól működik a 2-3 ezres átalakító is minden probléma nélkül.
2019. febr. 9. 12:56
 4/15 anonim ***** válasza:
Tökéletesen fog működni olyan átalakitval amihez kell + áram is én is használtam sokáig olyat. Egyedül azok nem működnek ami simán átalakitja nah azok 1ik sem fog működni. Csak az máködik amit pluszba be kell dugni USB be tehát az adapteresek 4-7 ezer ft ba kerül kb. Hardverapron kb 3 ezer.
2019. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#2 vagyok!


Meg fogod szívni!

Olvasgass egy kicsit!

[link]

2019. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"𝘖𝘭𝘷𝘢𝘴𝘨𝘢𝘴𝘴 𝘦𝘨𝘺 𝘬𝘪𝘤𝘴𝘪𝘵!"

Inkább te olvasgass egy kicsit, mint láthatod, 8 ezer forintba kerül az átalakító, nem 80 ezerbe...

2019. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#5,#6-nak:


Kérlek, hogy majd priviben meséld el hogy hogy jártál a 8000-es átalakítóddal!

Én pontosan tudom hogy mit kell tudnia, és az kizárt hogy azt 8000-ért megkapd! Átb'szás lesz!


Ne akarj Hi-tech cuccot aprópénzért! Olyan gyorsnak kell lennie az átalakító processzorának, hogy a DVI-D adatfolyamához képest se lehessen észrevenni a valós idejű beavatkozást!

Nem lehetetlen, de rajtad már most röhögök! 8000?

2019. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ismét #5 vagyok:


Kielemeztem a 8500-as terméket, és megtaláltam az átb'szást! Idézem:


"Műszaki adatok

- Csatlakozó:

DVI-D (Single Link) 24+1 dugó"


Ez eddig szépen hangzik, de nézzük csak tovább!


"A csomag tartalma

- DVI - VGA adapter"


Hoppá! Vagyis nem DVI-D csak DVI! Itt van a trükk!

2019. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ismét #5:


Senkit nem fog érdekelni, hogy te azt hitted, hogy ....


Világosan odaírták, hogy DVI, nem pedig DVI-D! Még csak nem is reklamálhatsz!

2019. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Olvasd át újra.


"24+1 dugó"


Szerintem elég egyértelmű, hogy ez DVI-D.

2019. febr. 10. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!