Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fülhallgató és mikrofon...

Fülhallgató és mikrofon laptopnál, lehet kapni ilyen működőképes átalakítót? (kép lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a laptopomba csak 1 jack bemenet van, hangszórónak, tehát mikrofonnak nincs külön bemenet. Egy sima fülhallgatón, amit a telefonhoz kaptam azzal működik a fülhallgatóba épített mikrofon is.

De egy klasszikus fejhallgatót, amin külön kábel van a hangnak meg a mikrofonnak is azt nem tudom használni, mivel egyszerre csak az egyiket tudom beszúrni.


lehet valahol olyan átalakítót VENNI, ami lehetővé teszi, hogy mindkettőt tudjam használni?


Utána kerestem, találtam is ehhez hasonlókat:


[link]


Ez elvileg azt teszi lehetővé, hogy a hang kimenet két eszközön is hallható legyen, de én arra vagyok kíváncsi, hogy ha az egyikbe mikrofont szúrnék akkor is működne az elvárásomnak megfelelően?



2015. nov. 17. 15:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek valamilyen tapasztalata ilyen téren?
2015. nov. 17. 15:51
 2/5 Tengor ***** válasza:

A linkelt átalakító nem jó. A laptopodban 4 pines csatlakozó van, amit linkeltél az 3 pines csatlakozóból készít 2 db 3 pineset.

Neked olyan kábel kell, ami 4 pinesből készít két 3 pinest.

[link]

2015. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segített :)


Van a hangminőségben észlelhető eltérés, ha nem közvetlen a gépbe szúrom be, hanem egy ilyen átalakítóba? Valakinek valami tapasztalata?

2015. nov. 17. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobbat tudok: vegyél egy külső hangkártyát, amiben van mindkét csatlakozó. USB-n működik, az enyém 5ezer volt (de van olcsóbban is), és még szebben is szól, mint a beépített Realtek. Én csak így tudtam megoldani magamnak, hogy mindkettő menjen egyszerre.
2015. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ is, fontolóra veszem. Meglátom hogy milyen lesz ezzel az elosztóval, ha nem leszek megelégedve akkor már tudom mit kell vegyek :)
2015. nov. 19. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!