Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell a monitoron az...

Hogyan kell a monitoron az internetes fehér háttér fényerejét szabályozni?

Figyelt kérdés
pl a google-nél is annyira erősnek találom ezt a fehér színt.
2021. ápr. 13. 13:07
 1/8 Szirty ***** válasza:

A fényerő (brightness) állításával.


A monitorokon nincs külön "internetes fehér háttér" állító funkció.

2021. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát kár :( kb kiég a szemem tőle. betudtam állítani azt, hogy a fejléc fekete legyen meg a google kezdőlapja is, de ha már rákeresek valamire újra fehér..
2021. ápr. 13. 14:36
 3/8 Szirty ***** válasza:
Vedd lejjebb a fényerőt, ahogy javasoltam!
2021. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm. már minimumra tettem
2021. ápr. 13. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Jobb monitorokon a fényerő szélesebb skálán állítható. Esetleg kapcsold be az éjszakai fényt, ettől sárgásabb lesz.
2021. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked akkor vissza kell venni a kék színt. Ismerem ezt az érzést, 11 évig VA panelt használtam, ami alapból olyan sárgás volt hófehér helyett, és szinte soha nem fáradt el mellette a szemem. Vagy bekapcsolod Win10 alatt az "Éjszakai fény" -t, vagy a monitoron kiválasztasz olyan profilt, vagy külön az RGB beálljtásoknál a kéket leveszed 255 -ről mondjuk 200 -ra, de ha nem elég akkor értelemszerűen lejjebb.
2021. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fölösleg a fényerőt minimumra venni, azzal az össz vizuális élményt degradálod. Az ember azt gondolja, hogy a fényerő okozza a szemfáradást, közben a kék fény az oka. Le kell venni annyira, amit még az agya kompenzálni tud, vagyis egy idő után a sárgás fehér is tiszta fehérnek fog tűnni, feltéve ha nem bámulsz mellette egy másik monitort is, ahol tényleg hófehér minden.
2021. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még annyit tehetsz, hogy - ha újabb Windows 10-et használsz - a Gépházban beállítod a sötét módot, a böngészőben keresel sötét témát, és telepíted a Stylus vagy a Stylish kiegészítőt, amivel felhasználói stíluslapokat tudsz beállítani, pl. pár kattintással letölthetsz olyanokat, amik mindent sötét hátterűre állítanak, bár ez sokszor kompromisszummal jár.

Van még egy lehetőség, most találtam, az Edge-be ez be van építve, bár el van rejtve. Ha érdekel, leírom, nem akarom feleslegesen.

2021. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!