Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy idő...

Miért van az, hogy egy idő után fel megy a CPU használat 100%-ra és az egész gép használhatatlan lesz?

Figyelt kérdés

Helló, ez az első kérdésem itt. Nemrég beruháztam egy új laptopra amin eredetileg Linux volt de raktam rá Windows 10-et (nem ismerem a Linux operációs rendszereket). Elkezdtem telepíteni programokat. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy az egér akadozott, lassan ment. Ezek a "rohamok" mindig máskor jöttek. 3-szor újra telepítettem a Windows-t és még mindig jelen volt. Végül úgy döntöttem, hogy rakok rá egy régebbi Windows-t (Windows 7) és még akkor is jöttek a "rohamok". A laptopom specifikációi: HP pavilion g6 1201-eh

CPU: AMD-3300m 1,9 ghz

RAM: 8gb (ddr3)

SSD: 120 gb Kingston

GPU: AMD Radeon 6480g 512mb

Az akku halott.

Remélem meg lehet oldani a problémát.



2021. ápr. 29. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Driver hiba lehet. Vagy egy program okozza. Indits el csökkenett módban és nézd meg. Nálam is volt ilyen hiba. A laptopod márkája/verziószáma sokat segitene.
2021. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hello, köszönöm válaszod. HP Pavilion g6 1201-eh a laptop. Megpróbálom csökkentett módbot.
2021. ápr. 29. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Hihetetlen gyenge proci, sajnos ez ennyit tud, a szoftverek fejlodnek ez a gep meg egy helyben toporog. Szep lassan elavult a gep.
2021. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Helló, neked is köszönöm a válaszod. Sajnos tudom, de így Windows 7-tel viszonylag használható. De azt nem értem, hogy egy újraindítás után minden helyreáll. Meg még azt nem értem, hogy van olyan időszak amikor nem jön ez a "roham".
2021. ápr. 29. 18:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor belassul, akkor indítsd el a feladatkezelőt, és nézd meg, mi eszi a procit.
2021. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Helló, köszönöm válaszod. Megpróbálkozok vele.
2021. ápr. 30. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Régi gépemen (core 2 duo) nekem is előfordult ez a hiba Windows 7-nél.


Az volt a gond, hogy ősrégi 2011-es telepítőm volt, és megpróbálta magát a Windows frissíteni. Na akkor felment a cpu 100%-ra, ramot is zabálta, és pont úgy volt használhatatlan a gépem mint neked.


3 lehetőség van:

1: Win Update letiltása a szolgáltatásokban

2: frissítésekkel integrált telepítő használata (oprend, ncore...)

3: új gép vagy valami gyengébb linux

2021. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Helló köszönöm válaszod. Én is egy ősrégi 2010-es telepítővel raktam föl a 7-et. Nekem patch-elni kellett, hogy frissíteni tudjon mert mindig egy update error-t hozott. Gondolkoztam rajta, hogy letiltsam-e de szeretném addig frissíteni amíg van. Meg most nemrég láttam egy kérdést ami hasonló az enyémhez. Ott az volt a baj, hogy az illető Driver Booster-t használt mint én. Újratelepítettem a Windows-t és a HP weboldaláról leszedtem a driver-eket és most még nem volt semmi belassulás. De hogyha megint előjön akkor letiltom a Win Update-ot.
2021. máj. 1. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!