Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SIM-et letudják nyomozni a...

SIM-et letudják nyomozni a hatóságok ha telefonból kivettem? /Vagy bármilyen progi?/

Figyelt kérdés

Vagy azt legalább megtudják mondani, hogy hol vettem ki?(Újságosnál vettem.)

Ha igen-

az IMEI szám szerepel mellette (az utolsó kivételkor használatban lévőnél)


Ergó meg tudnak találni?(Ha kivettem itthon)


-Nem fontos miért, mivel biztos felmerül majd...Nem, nem követtem el bűncselekményt.Zsarolni próbálnak, de csak a telefonszámomat tudják.Az arcomat is egyszer látták.


-A kérdésem Vodafone-os vagyok.(Semmilyen egyértelmű bizonyíték nincs a kezükben)

DE megváltoztassam a simem?És ha igen mi egy félrevezető módja(ne derüljön ki hogy hol történt((emeletes házban lakom tehát nem hinném hogy ennyire pontos,de nem akarok meglepődni)))

Vagy a telefont is érdemes lecserélni nemhasználni? És ezt is hogyan tegyem meg.


Logikus következtetéses válaszokat várok mégha nem is történt ilyen senkivel.Milyen tudás anyaga van evvel kapcsolatban.

Összehozzuk.



2021. máj. 2. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Rendőrségnek megvannak az eszközei, egy magánember nem fog megtalálni, vagy zsarolásra alkalmas infot kideríteni.
2021. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a szolgáltatóhoz, és kéred, hogy szüntessék meg a szerződésed. Kérdezz rá, hogy az előfizetői adataid nyilvánosak-e (ha azok az illetők még nem tudják a neved, így megtudhatják telószám alapján). Ha igen, akkor ezt letiltatod, törölteted. Igazából ez utóbbi lépés is elegendő lehet. Ha nem használod a kártyát, a fiókban tartod és nem egy készülékben, senki nem fog elérni rajta, ne aggódj.


És veszel egy új SIM-et, új telefonszámmal, 500 Ft-ba kerül. Ott már figyelj oda, hogy ne legyenek nyilvánosak az előfizetői adataid (főleg ha ritka a neved).

2021. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"ha azok az illetők még nem tudják a neved, így megtudhatják telószám alapján"


Nem csak nevet, címet is. Így szoktam utána nézni webshopoknak, amik megadnak kapcsolatfelvételi mobilszámot (nyilvános-e a szám tulajdonosa, ki az, a hozzá rendelt cím azonos-e a weblapon és a cégjegyzékben megadott telephely címével, stb.).


Kérdező: Magánszemély, ha csak nem az üzemeltetésen dolgozik a te mobilszolgáltatódnál, a fentieken kívül nem tud több adatot kideríteni a telefonszámod alapján. A fentieket is csak akkor, ha óvatlan voltál szerződéskor. Nem fogja tudni az utolsó tartózkodási helyed a szimkártya kivételekor, nem fogja tudni az IMEI számod. Ezeket csak a rendőrség számára adja ki a szolgáltató és nekik is csak akkor, ha folyamatban lévő nyomozáshoz van rá szükségük.

2021. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Otthagytad a tett helyszinén véres ujjlenyomatokkal..?
2021. máj. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.(az értelmeseket,igen 4/4 négyes otthagytam a véres ujjlenyomatomat és most a sim kártyámon aggódok.)

2/4-3/4

Egy újságosnál vettem nem pedig Vodafonnál. Nem kötöttem sem szerződést nem adtam meg sem a neveM sem a címem.(3/4 3000Ft volt)

Tehát az a dilemmám hogy ha a fiókba van egy ilyen SIM de otthon vettem ki mennyi az esélye, hogy lenyomozzák a helyem.Vagy tovább megyek a személyazonosságom.Milyen szenáriót tudtok elképzelni, ahol Ez megtörténhet.(A telefonom viszont szerződésre vettem ahol megadtam az adataimat—ez kapcsolatba hozható valahogy SIM—>IMEI—->én adataim.Szóval értitek.

2021. máj. 3. 00:22
 6/12 A Cenz Ura válasza:

Szóval az kérdésed megtalál-e rendőrség?


Cella infó alapján jól szűkíthető a tartózkodási helyed

2021. máj. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2021. máj. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amúgy őszintén ez picit bűzlik nekem. Csak telószámod tudják és egyszer az arcod látták, de zsarolni akarnak. Már ott fura a helyzet, hogy valahonnan meg kellett ugye tudják azt a telefonszámot.


Bár igazából totál mindegy saját lelkiismereted dolga az egész, mindenesetre, ha magánszemély nem is tud megtalálni a szervek igen.


Egyébként mondok egy vicces eshetőséget, pl ha rendőrség akarna kutakodni. Annak nyoma van, hogy hol adták el azt a kártyát, független attól, hogy nem kellett semmit megadnod, ezen már simán el tudnak indulni. Annak is nyoma van, hogy mikor vásároltad, ugye pénztárgép, NAV felé folyamatos összeköttetés, percre pontosan, hogy mikor adtak el aznap telefonkártyát.

Ha meg volt a közelben kamera, pl áruházakban lévő újságosok esetében szinte több is van, onnan meg már nem nagy dolog még azt is látni, hogy konkrétan ki vette.


Innen meg hát, mondom saját lelkiismereted. Ha téged fenyegetnek, zsarolnak, nem értem miért nem fordulsz amúgy a rendőrséghez, de amúgy infot nem fognak tudni semmit megtudni a teloszámon kívül.


Ha meg te vagy sáros valamiben, mondjuk akkor sem mindegy, hogy telefonbetyárkodtál egyet, vagy pl megfenyegettél valakit, mert utóbbi esetben simán a TEK is törheti rád az ajtót.

2021. máj. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A körítés nyilván kamu, csak ilyen hátulról jövő dumával akar informálódni a kérdező.
2021. máj. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az újságosnál vett SIM-kártyát is (elvileg) csak érvényes személyi igazolvánnyal és adategyeztetéssel tudod aktiválni.
2021. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!