Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SIM-et letudják nyomozni a...

SIM-et letudják nyomozni a hatóságok ha telefonból kivettem? /Vagy bármilyen progi?/

Figyelt kérdés

Vagy azt legalább megtudják mondani, hogy hol vettem ki?(Újságosnál vettem.)

Ha igen-

az IMEI szám szerepel mellette (az utolsó kivételkor használatban lévőnél)


Ergó meg tudnak találni?(Ha kivettem itthon)


-Nem fontos miért, mivel biztos felmerül majd...Nem, nem követtem el bűncselekményt.Zsarolni próbálnak, de csak a telefonszámomat tudják.Az arcomat is egyszer látták.


-A kérdésem Vodafone-os vagyok.(Semmilyen egyértelmű bizonyíték nincs a kezükben)

DE megváltoztassam a simem?És ha igen mi egy félrevezető módja(ne derüljön ki hogy hol történt((emeletes házban lakom tehát nem hinném hogy ennyire pontos,de nem akarok meglepődni)))

Vagy a telefont is érdemes lecserélni nemhasználni? És ezt is hogyan tegyem meg.


Logikus következtetéses válaszokat várok mégha nem is történt ilyen senkivel.Milyen tudás anyaga van evvel kapcsolatban.

Összehozzuk.



2021. máj. 2. 22:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tökmindegy hol vetted, ha a Vodafone a szolgáltatód, akkor ráutaló magatartással szerződést kötöttél velük. Nem kell ahhoz aláírni. A feltöltős simeknél van adategyeztetés, ott a szolgáltató felé megadod az adataid. Innentől a rendőrségnek átadják, ha van valami. Magánszemélynek természetesen nem, kivéve, ha az előfizetői adataid nyilvánosra vannak állítva. Ezt könnyen letesztelheted, itt beírod csak a telefonszámod, és megnézed, mit ad ki: [link]


A SIM aktuális fizikai helyzetét pedig csak akkor tudja bárki, ha az egy bekapcsolt készülékben van. A PIN-t beírni már nem feltétlen szükséges hozzá. Ezen kívül a szolgáltatód nyilván azt is tudja, hogy melyik készülékben szokott lenni az a SIM. Szóval ha a SIM a fiókban lapul, de a készüléket használod egy másik SIM kártyával, azért meg tudják tippelni, hogy az a tied lehet. De magánszemélynek továbbra sem adják ki az infót. Ha a rendőrség keres, ahhoz elég lehet.


De mint írtad, téged magánszemélyek zsarolnak, nem a hatóság, tehát hacsak az előfizetői adataid nem nyilvánosak, nem fognak megtalálni.

2021. máj. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

a rendorseg "zsarol" es te nem kovettel el semmi bunt?


a nem, semmit, de azert aggodsz a rendorsegtol


Mert hogy ezt hajtogatod mindeg, nem azt hogy a zsarolo(k)tol felnel

2021. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!