Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excelben hogy tudom megnézni...

Excelben hogy tudom megnézni két oszlop közötti különbségeket?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy volt erre valami módszer, de nem tudok rájönni hogy mi, és megőrjít. :D


Van két oszlopom, a köztük levő különbségeket szeretném felsorolni.

Konkrétan két neveket tartalmazó (szöveges) oszlopom van. 2 rendezvény résztvevőinek listája, én szeretném azokat látni, akik csak az egyiken vettek részt.


Arra lenne szükségem, hogy pl. az A1-ben levő nevet MINDEN B oszlopban levő névvel hasonlítsa össze, és pl. a C oszlopban írja ki, hogy benne van-e mindkét oszlopban a név, vagy sem. Aztán A2-t is hasonlítsa össze az egész B oszloppal, és így tovább.

Neten böngészve állandóan csak azt a verziót találom, amiben az A1-et a B2-vel vetik össze, vagy pedig egy megadott értéket keresnek az A oszlopban és az adott sorban levő B oszlopból származó adatot keresik, de nekem nem ezekre lenne szükségem....


(Google Drive-os online Excelhez tudok csak hozzáférni jelenleg, ha ez számít - pl. gyanítom, hogy a kutools tudna segíteni, de most nem opció.)


2021. máj. 26. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha kijelölöd a két oszlopot és rányomsz egy feltételes formázást ismétlődő értékes(ebben az esetben egyedi) cella kiemelési szabállyal.


Vagy ha fel is akarod sorolni a neveket, mondjuk c-ben felsorolod másolható képlettel csak az A oszlop eseményében résztvevőket =HA(DARABTELI($B:$B;A1)=0;A1;""), a d-ben meg csak a b-seket =HA(DARABTELI($A:$A;B1)=0;B1;"").

2021. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A második megoldásra gondoltam, szuperül működik. :)

2021. máj. 27. 09:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Még annyiban lehetne egy kicsit optimalizálni, hogy darabteli helyett hol.vant használunk. Darabtelinél minden esetben végig fut az összes cellán kiértékeléskor, mivel összeszámolja a lehetséges előfordulásokat, míg a hol.vannál az első találatkor megáll, szóval ha van találat, véget is ér a függvény, nem végez tovább felesleges műveleteket.


=HA(HIBÁS(HOL.VAN(A1;$B:$B;0));A1;"")

=HA(HIBÁS(HOL.VAN(B1;$A:$A;0));B1;"")

2021. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!