Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excelben lehet-e olyat hogy 2...

Excelben lehet-e olyat hogy 2 érték közötti különbséget listázza ki felosztva pl 8 részre?

Figyelt kérdés
Lényegében egy munkabér számolót akarok létrehozni, hogy tudja hogy ha én beírom hogy 6-tól 14-ig voltam akkor az 8*alapbér viszont ha 14-22 -ig akkor ott már pótlék van stb kiterjesztve ezt arra is ha pl 14-23-ig vagyok. Szóval tudja hogy az egyes intervallumokban milyen bért számoljon. Erre akarom azt hogy 14-22 óra esetén listázza ki hogy 15,16,.....19,20,21?

2018. júl. 14. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Két egymásba ágyazott HA függvény is elég lehet erre, ha csak 2 feltétel van.

HA(cella<=14;alapbér*8;HA(cella>14;alapbér*egyéb feltételek;""))


Lefordítva: Ha egy cella értéke 14 vagy az alatti (utalva az órák számára), akkor szorozza meg és írja ki az alapbér*8 óra összegét a cellába. Ha viszont a cella érték 14 fölötti, akkor számolja és írja ki az alapbér és egyéb bértényezők szorzatát (amit vagy itt számban, vagy más cellára hivatkozással adsz meg).

Ez abban az esetben működik, ha csak az számít hogy 14 óra előtt vagy után van. Ha az sem mindegy, hogy 17 vagy 20 vagy 22, mert mindegyikre más szám vonatkozik, akkor annyi függvényt kellene egymás hamis ágába ágyazni a fenti példa szerint, ahány különböző feltétel van.

2018. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos nem elég. Mert ha csak 3 műszak lenne alap arramég elég lenne, de it konkrétan tudnia kéne hogy a 16:00-17:00-ig ledolgozott idő az milyen kategória és ezt a nap minden órájára. Illetve abból kéne megállapítania hogy én beírom hogy pl 22:00 - 6:00 ig és akkor venné hogy 23:00, 0:00, 1:00 stb és azokat szorozná fel. Meglehetne csak Ha függvénnyel is mert azthiszem 64-et lehet egymásba ágyazni :D csak az már elég bizar
2018. júl. 14. 11:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A helyedben ezt sokkal másképp oldanám meg, mivel láthatóan nem igazán értesz az excelhez. Amit te akarsz, az már szerintem kb. programozás vagy marha bonyolult függvény összeágyazás.

Amit én csinálnák a helyedben, az így néz ki:

A oszlop: kezdő órák száma 0-tól 23-ig

B oszlop: beírod, hogy melyik órától kezdődően milyen bért kapsz.

Az egészet a 3. sortól kezded, a 2. sorba beírod a hónap napjait, hogy 1,2,3 és így tovább, tehát a C2-es mezőben van az 1, D2 a 2 stb. Ha elsején mondjuk dolgozol 11-től 17-ig, mindegyik mezőbe raksz egy X-et.

A C oszlop aljára csinálsz egy SZUMHA függvényt, ami összeadja a B oszlop értékeit, az alapbéreket, a feltételnek pedig azt adod meg, hogy a C oszlopban "X" legyen.

2018. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!