Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » WinRAR fájlokat át lehet...

WinRAR fájlokat át lehet tenni darabolva egy másik meghajtóra egy Pendrive segítségével, anélkül, hogy megsérülnének?

Figyelt kérdés

A szitu az,hogy nem tudok néhány filmet átteni egy másik meghajtóra,mert winRAR archívumokként vannak jelen,a Pendrive-om pedig túl kis teljesítményű egy-egy film méretéhez képest.

A kérdés:Nem sérül maga a fájl (az áthelyezni kívánt dokumentum),ha a WinRAR-okat külön-külön teszem át máshova,amikor pedig a másik gépen "végre" együtt,egy helyen van az öszes,ott megnyitom őket?

Dvd írásra jelenleg nincs lehetőségem,így ez a megoldás érdekelne.


2008. dec. 9. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem. Ezek külön álló fájlok. Külön is töltődtek le. Mintha lenne egy mp3 albumod, amit külön-külön viszel át. A végeredmény mégis egy album lesz.
2008. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A választ erre írtam>>"Nem sérül maga a fájl"...
2008. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Átvittem a másik gépre a tömörített mappákat,ezen a másikon viszont eléggé töredezetten (rossz minőségben) játssza le.Ennek mi lehet az oka?A gépben van a hiba (128 MB Ram van csak benne)?
2008. dec. 9. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
A kérdező ugyanaz, aki a többi raros marhaságot is kérdezte? Értsd már meg, a másolgatástól nem sérülnek meg a fájlok, ha mágnesszalagra teszed, akkor esetleg, de az is csak a hardver miatt, a pendriveok megbízhatóak (egy darabig...).
2008. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen,az vagyok,Te meg nyilván az,aki beválaszolt egy alkalommal,hogy a tömörített mappákban nem ugyanaz a film van,ha megnyitom,hanem egymástól eltérőek...A "logikás".Képzeld,azóta kiderült,hogy tényleg mindben ugyanazoknak kell lennie és mind kell egy szálig,hogy a teljes fájlt kibontható legyen.

Kérlek,tekínts el a válaszadástól,ha nincs elég türelmed és még bunkó is vagy!Te biztos úgy jöttél a világra,hogy mindent pontosan tudtál.

2008. dec. 9. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Te mekkora paraszt vagy, már nem azért :D

Nem vagyok ugyanaz a "logikás", de látom, te támadásnak érzékelsz mindent, ami arra utalna, hoyg nem csak a tudásoddal, hanem a gondolkodásoddal is bajok vannak. Nem baj, akkor szenvedj csak a rarjaiddal, látom nem kell nekem gondolkodni a büntetéseden, megcsinálod magadnak :D

2008. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hintalow ***** válasza:
100%

Maximum akkor van esély a fájlok sérülésére, ha a pendrive-ot rugdosással juttatod el a másik gépig.

A digitális adattárolás előnye az analóggal szemben (pl régi kazetták, vhs-ek)

hogy adatveszteség nélkül másolható bármennyiszer. Mint a klónozás.

Hogy miért? íme egy egyszerű példa: nézzük először az analóg másolást: van egy lapon egy Boris Valejjo szintű rajzod, és azt kell neked kézzel átmásolni egy másik lapra. Szerinted kaphatsz teljesen ugyanolyan eredményt? Persze, hogy nem. Ugyanez a helyzet, ha pl. vhs kazettát akarsz másolni.

Most nézzük a digitális másolást (ami a rar fájloknál is történik) van egy lapon egy rakás 0-ád és 1-esed, ezeket kell ugyanolyan sorrendben átírnod egy másik lapra. Sikerülhet? Persze, hiszen csak a sorrendre kell ügyelni. Egyanaz működik bármilyen műveletnél a számítástechnikában, korlátlan ugyanolyan másolatot lehet készíteni, hiszen a gép csak újra leképez egy számsort.

Persze eközben is lehet gikszer, elmehet az áram, elromolhat a gép, bejöhet egy vírus, lehet másolásvédett a fájl, de ezek nem minőségromlást eredményeznek, hanem egyszerűen nem fog működni.

Tehát két lehetőség van: vagy tökéletes lesz 99,5% kb.

vagy nem fog menni 0,1% kb.

Remélem tudtam segíteni.

2008. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!