Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy ha kamu email címről...

Hogy ha kamu email címről írok valakinek akkor az illető ki tudja deríteni, hogy én voltam? Vagy azt, hogy melyik városból küldték neki az emailt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 16:15
 1/5 2*Sü ***** válasza:
100%

> Hogy ha kamu email címről írok valakinek akkor az illető ki tudja deríteni, hogy én voltam?


Ez sok paramétertől függ. Nagy általánosságban nem, mert vagy a tudása hiányzik az illetőnek hozzá, vagy olyan a szituáció, ami miatt nem tud téged összekötni a másik email fiókkal. Viszont a hatóságok vissza tudnak követni.


Illetve vannak olyan nem informatikai természetű dolgok, amiből sejtheti, hogy ki van a kamu email cím mögött. Pl. a levél témája, a témához való viszonyulás, de sajátos, egyedi írásbeli jellegzetességek is gyanúra adhatnak okot.


> Vagy azt, hogy melyik városból küldték neki az emailt?


Ez is sok paramétertől függ, de ezt még viszonylag könnyebb. Ha az email a te géped IP-jét is tartalmazza, abból a szolgáltató és ma már sokszor a város is kideríthető. (A személyed nem feltétlenül, mert ha dinamikus IP-d van, akkor lehet az előző, meg a következő levélnél már más IP-d lesz.) Viszont néha ez is pont elég a személy nagy eséllyel való beazonosításához, ha az internetszolgáltató is, meg a település is jellegzetes, sajátos.

2021. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

“Hogy ha” 🤣🤣🤣


Mindig azt hiszem nincs lejjebb. De mindig van.

2021. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. júl. 15. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan dolgokról írsz amit más is ismer, hamarabb megtalálnak abból kiindulva, hogy kitől származhat az infó és kinek adta tovább.

Ha nem, de olyan dolgot írsz ami miatt számonkérhető vagy, a hatóságok megtalálhatnak. Nem éri meg senkit fenyegetni vagy zsarolni abban a hitben, hogy egy független e-mail címből nem találnak majd meg - az sem számít, ha törlöd a küldés után.

2021. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, igen. Most vettem észre én is.
2021. júl. 15. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!