Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik hatékony megoldás...

Létezik hatékony megoldás arra, hogy a játékkormányt (PC) viszonylag egyszerűen lehessen használaton kívül helyezni, ha éppen nincs rá szükség?

Figyelt kérdés
Jelenleg az asztalomon (ahol az asztali PC is van) van egy Logitech G920-as kormány, azonban ha FPS játékot játszom éppen, akkor elég zavaró és útban van. Mindig leszedegetni pedig elég körülményes volna, ezért gondoltam, hátha van alternatív megoldás rá. Ha valakinek van valami megoldása rá, szívesen meghallgatom! Köszönöm előre is!

2021. aug. 2. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Varázslat?
2021. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Rögzítsd csigákkal meg kötelekkel a plafonhoz, és mikor használod, csak felhúzod.
2021. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Morzsi007 ***** válasza:
79%
Vegyél hozzá szimulátor szettet állvánnyal, üléssel, monitorra, ott fixen hagyhatod a kormányt,
2021. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Létezik, de helyigényes.

Először is kell valami biztos rögzítési pont, ami nem a fő asztal.

Én erre csináltam (csináltattam rokonsággal) egy saját állványt. Ezen van a kormány, alatta a pedál.

Egy darabig mindig elé toltam a székem. Illetve meg azelőtt magát az állványt toltam az asztal elé. Aztán vettem egy másik széket és a régi bekerült a kormány elé.

Az állványt az asztal oldalához tettem, mert az asztal hátuljánál a fotel meg a Hotas felszerelés van.

És akkor jöjjön a varázslat.

Dupla asztallap.

Vagyis van egy normál asztalom.

Erre fel van rögzítve egy csapágyas forgóelem. Házilag készített, autó kerékagy csapágy, némi vas és hegesztés révén.

Erre az elemre pedig fel van rögzítve még egy asztallap. Ugyanakkora deszka, mint az asztal lapja. Ami szinten egy 60x120 cm deszka.

A csapágynál a felső deszka ki van fúrva. Itt mennek le a kábelek. DVI is átfér rajta, akár.

Erre a felsőre van rögzítve a monitortartó 3 monitorral. Mögöttük a két hangfal.

Ha bill+egér a játék igénye, akkor normál használat.

Ha autóverseny, akkor elfordítom 90 fokkal. Ha Elite, akkor még fordítok rajta 90 fokot.

Nálad kisebb hely kellene, mert csak kormányod van. Rövidebb asztallal kisebb a forgás helyigénye is. Eleve kevesebb helyet foglal az asztal.

Mondjuk nálam a 3 monitor így is túllóg a 120 cm-en.


Másik és sokkal egyszerűbb megoldás, ha csinálsz egy strapabíró kis állványt neki és amikor játszani akarsz vele, akkor az asztal elé teszed. Mikor nem használod, akkor egyszerűen félre rakod.

Jól megerősített legyen, hogy a FFB ne mozgassa nagyon. Az nem túl kellemes. Főleg, ha szétesik játék közben.

2021. szept. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!