Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi okozhatja azt, ha a filmnek...

Mi okozhatja azt, ha a filmnek egy bizonyos idő után elkezd csúszni a hangja? Illetve egy másik kérdésem is lenne: hol lehet a gond, ha egyetlen egy videót nem tudok lejátszani közösségi oldalakon - win10 alatt? Van esetleg ötletetek ezekre?

Figyelt kérdés

A film szaggatás szintúgy win10 alatt fordul elő - k-lite codec pack-et és annak media player lejátszóját használom főleg - azt használom elég régóta és win7 alatt nem volt még vele gondom, de a probléma előfordulása után más lejátszóval is próbálkoztam, de uaz. történt. A film játszása közben 1x csak elkezd elcsúszni a hang - van amikor pár perc alatt, van amikor 1 óra múlva. HA pause-ra állítom, akkor 5-10 perc múlva, ha folytatni szeretném, nem tudja. A kép időnként elindul egy picit, majd kimerevedik, a hang pedig próbálnál folytatni, de aztán az is megáll és ilyenkor le kell állítanom, majd újra elindítani a filmet. Olyan filmekkel is elő fordult már, ami régóta meg van nekem és sosem voltak ilyen probléámim a korábbi rendszereken. Két vinyó van gépben - a másikon win7 van, sajnos most ott is furcsán játsza le a filmeket, olyan mintha finoman szaggatna a film, de a hang nem csúszik el - vagy legalábbis nem tudom, mert annyira zavaró volt, hogy inkább átmentem a másik rendszerre. Ugyanakkor észrevettem a win7 alatt, hogy a winamp mozgatására eléggé ott marad a nyoma. Itt egy kép róla >> [link] Már emiatt arra gyanakodtunk, hogy esetleg memória hiba. Ez persze lehet más is, de nem rémlik, hogy korábban tapasztaltam volna ilyet.


A másik próblémám meg hát.. nem is értem. A win7 alatt le tudom játszani a közösségi videókat, a win10 alatt nem. Semmi konkrét hibát nem ír ki, csak annyit, hogy hiba történt a videó lejászása során.



2021. aug. 8. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen hardware van a gépedben? Nem haldoklik egyik hdd sem? Töredezettségmentesíteni szoktad? Vírusirtó vagy valami más fut a háttérben?
2021. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Processzor: OctalCore AMD FX-8320, 3700 MHz

Memória: Kingston KVR16LN11/16

Videókártya: GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB GDDR5

Alaplap: Asus M5A97 EVO R2.0

Tároló eszköz: Toshiba HDWD105 - SSD (Win10) / Western Digital - sima HDD (Win7)

(mind2 bent van a gépben, a DOS-ban szoktam úgymond váltogatni őket, ha átakarok menni egy rendszerből a másikba)

Tápegység: Akyga 650W AK-B1-650 OEM

Nem tudok róla, hogy haldokolna. Az SSD-t talán tavasszal v. nyár elején vettem (inkább az utóbbi), nem volt más jel, amiből arra következtetnék, hogy hibája lenne, illetve a másiknál sem tapasztaltam korábban ilyet. Töredezettségmentesítést sosem használtam, de a rendszer friss, talán 2-3 hónappal ezelőtt telepítettem fel, de szerintem még sokat is mondtam vele. Vírusírtó mindig van, de az korábban is volt, sosem zavarta egyiket sem - se a filmet, se a net videó nézést. Évek óta azt használom (ZoneAlarm) és eddig még nem volt gondom vele - egyik használatánál sem.

2021. aug. 8. 22:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Más lejátszóval is jelen van a probléma? Milyen közösségi platform?
2021. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, mint írtam más lejátszót is kipróbálta - k-lite codec pack maradt, csak más lejátszókkal próbáltam meg lejátszani, de sajna semmi, uaz. történik - csúszik.

Hát, bármelyik - facebook, instagram, twitter - egyiken se játsza le - uaz. a hiba. Alapjáraton opera-t használok, de megpróbáltam firefox-al, semmi, ott sem játsza le.

2021. aug. 9. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem melegedik túl semmi? Fura, mert ilyen problémáról csak ez jutna eszembe. Max még annyit, hogy a rendszerben lehet valami. Bár ez attól is lehet, hogy frissült a windows vagy bármi más.
2021. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem vettünk ilyet észre. Megmondom őszintén erre nem gondoltunk, de erre utaló dolgokat nem tapasztaltunk - pl. játék során v. nem tudom.

Amúgy igen, erre is gondoltunk, hogy a win miatt lehet . Miután feltettem a win10-et, egy ideig rendesen játszott le filmet - sőt, talán még a facén is lejátszotta a videókat (ez utóbbiba nem vagyok 100%.ig biztos), és aztán rémlik, hogy mintha lett volna aztán vmelyi nap egy frissítése a win-nek és utána megint elkezdődött ez a hang csúszás. Csak hát ez, ha tényleg a win frissítéssel függ össze, akkor leszúrom magam, mert azért ez így nem vicces, hogy emiatt b...szik el az egész. :( Persze, simán lehet véletlen - bár nem hinném. Még a tápegység elöregedése jutott az eszünkbe a minap.

2021. aug. 10. 18:40
 7/7 anonim ***** válasza:
A tápot kizárnám, akkor nem futnának a játékok. A windows frissítése, vga driver ismerőseimnek is mindig gondot okoz, legyen szó játékról vagy bármi másról. Olyan ritka problémákkal keresnek fel, hogy 2-3 óra mire fórumokon találok megoldást 1-1 incidensre. Én szinte sosem frissítek windows és a drivereknél is várok legalább pár hónapot, hogy stabil legyen. Sosem a legújabbat használom.
2021. aug. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!