Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudnám pontosan lemérni...

Hogy tudnám pontosan lemérni egy videóban levő objektum sebességét?

Figyelt kérdés

A videó képkockasebessége 60.

Igazából a lényeggel tisztában vagyok, hogy azt kellene kiszámítanom hogy 1másodperc alatt hány métert megy az objektum (jelen esetben egy bicikli), és akkor megkapom azt hogy xy m/s, vagy esetleg azt nézem meg hogy 0,1mp alatt mekkora az eltelt távolság, viszont pontosan hogy lehetne ezt, vagyis mi segítségével lemérni?

Feltételezzük hogy vonalzóval ami egy kiinduló adat nélkül egyáltalán nem pontos. Tehát azt kéne kiderítenem hogy ott abban a videóban pontosan mekkora a valóságbeli távolság. Azaz ez lehet pl. 1 centiméter, 1 méter és stb. stb.

Úgy már csináltam hogy szemmérték alapján mértem be, hogy ez 0,1mp alatt kb. 2méter, de ez így abszolút nem pontos.

A megoldás az lenne hogy ki kéne derítenem hogy 1 méter az mekkora a videóban, és úgy már meg lenne minden információ, ahhoz hogy kiderüljön hogy mekkora a bringa sebessége.

Viszont ezt hogyan tudnám kivitelezni, mi segítségével?



2021. aug. 21. 20:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, a videó képkockasebessége 30.
2021. aug. 21. 21:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megnézed ami szerepel a videóban, az a valóságban mekkora, és ahhoz méretarányosítod
2021. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt pontosan a videóban lévő referenciapontok alapján tudnád megnézni, ahol valami olyan szabványméretű dolog előtt halad el a tárgyad, aminek ismertek, visszakereshetők a méretei (pl. egy autó). Ha nincs ilyen, akkor szerintem csak a becslés marad.
2021. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megsaccolod a bringa kerékátmérőjét és megpróbálod követni a benne lévé fényvisszaverő forgási sebességét.
2021. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van egy jó pár autó + bicóm kereke is, autóknak valahogy megpróbálom kideríteni a méretét úgy hogy rákeresek

Köszi szépen a válaszokat!

2021. aug. 21. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!