Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik laptop lenne a legideál...

Melyik laptop lenne a legideálisabb választás számomra?

Figyelt kérdés

Laptopot, notebookot szeretnék vásárolni a főleg tanulás (és szórakozás) céljából. Egyetemre fogok járni, kellene egy megbízható gép. Az árkategória nálam maximum 200-250 ezer (de alatta sem hátrány), mert a nyári munkával nem lettem milliárdos. Nem nagyon értek a gépekhez, ezért kérnem szépen a segítségeteket. Köszönöm, ha tudsz segíteni benne.:)

18/L



2021. aug. 23. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég egy irodai laptop. Vagy ha hosszabb távon komolyabb céljaid vannak, akkor ez izmosabb, refurbished notebookot vennék.
2021. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

El kell dönteni mi fontos. Hordozhatóság vagy a nagy kijelző. Minél nagyobb annál nehezebb és annál nehezebb hozni vinni.

13,3" - 14" gépek jó kompromisszumok. Egy 15,6" viszont kényelmesebb átmenet és érezhető nagyságú kijelző. Nagyobbat hordhatóság miatt nem javaslok. 17 használok, de mikor az asztalon van az jó mert nagy, de mikor cipelem meg utálom mert nagy. Súlya nem vészes... Sajnos a kisebb nem olcsóbb...


Fontos opció a memória. 8GB memória kell bele tárhelynek minimum, de én 16 -ot javaslok alapból. 256GB SSD vagy több. HDD -t felejtsd el. Max külső adattárnak, ne cipeld feleslegesen.

Azt javaslom h win 10 -el együtt vedd ne kínlódjál szürke megoldásokkal.

Ez így 20k val több kb. Telepítve van és nincs vele gond. Bekapcsolod és megy. Mindig friss lesz.


Én azt javaslom továbbá hogy használd ki a rá szánt pénzügyi keretet, hogy ne kínlódás legyen vele meg full kompromisszum.


Két opciód van

1, Használt. Használt még garanciális üzleti notebook. Előfordul garanciával is. Ha az alap garancia még él többnyire ki lehet terjeszteni 3 ról 5 évre. (Rá kell nyilván kérdezni) Fekete megy szürke unalmas gépek, de megépítési minőségük jelentősen jobb. Ugye ezekre alapból 3 év garanciát adnak.

Dell Latitude széria.

Vannak cégek akik ezenkek a felújításával foglalkoznak ha magánszemélytől nem akarsz ilyet venni. Kitakarítják, ellenőrzik és ők is adnak esetenként garanciát.


2, Új. Üzletiek kiesnek de 2 év garanciád van. Ettől még simán elmehet 7-8 évet. Én 5 évvel számolnék inkább.

Színeset is kapni ami nem dög unalmas :)

Szokásos márkák, Dell, HP, Acer, ASUS.


Majd megtúrom aztán idemásolok párat.

2021. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Este nem volt időm. Na de most.

Processzor kimaradt mint fontos infó.

AMD és intel is lehet semmi gond egyikkel sem.

Intelnél i5 lehetőleg 10 vagy 11 -es kezdetű sorszámmal. Az 10 és 11 generációt jelöli. (i3 is lehet végszükségben de csak 11 sorszámú)

AMD nél egyszerűbb a helyzet Ryzen 5 -st javaslok.

Jobb lehet csak azok drágábbak, kevesebb azért nem jó mert használni akarod sokáig.


Üzemidőben nem tudom mire van szükség, de azt előre elég nehéz megmondani melyik mennyit fog tudni. Annak egyenként utána kell olvasni. Minél több cella annál tovább bírja. Nyilván függ a felhasználástól és hogy mennyire energia hatékony.


Ettől függetlenül javaslom hogy menj el egy boltba nézelődni, kérdezősködni, azért vannak.


Elsőnek az Acer Swift -et akartam javasolni.

Alapból 3 év garancia ami 5 re kiterjeszthető vásárláskor (utána nem tudom lehet -e) kicsi, könnyű


Bár ahogy nézem kicsit megszaladt az ára: (260k) Szép színes :)

[link]


Acer ből lehet szintén az Aspire Sorozatot nézni.


Elém ugrott pár HP:

(Megint 260k)

[link]

Van ugyan ez 220k ért 8GB ram al:

[link]

(Sokallom az árkülönbséget, de ez van.)


Egy titkos favorit eléggé dell irányultságú vagyok: (260k megint)

[link]

(Belépő szintű üzleti gép, de ennek nem bővíthető a garanciája.)

Itt egy kicsit olcsóbb 8GB ram -al:

[link]


Ez csak pár darab. Annyi verzió van hogy kb lehetetlen mindent megnézni.

Ha belefér a 260k akkor abból érdemes választani, ha nem akkor a 8GB -os HP -t javaslom. 3 év gar. Kereten belül van. Marad egy kis pénz táskára egérre.

2021. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Kedves 2#3# válaszoló!Bár a kérdést nem én tettem fel,de köszönöm az alapos válaszodat.Hetek óta böngészem a laptopokat,de mivel én nem vagyok egy mai darab,ezért nehezen igazodom el a végtelen kínálatban.Neked köszönhetően ,már egész jól képben vagyok,hogy mégis milyen laptopot kellene választanom.Nekem volna még egy kérdésem hozzád,ha windows-al veszem meg a gépet,ezt mennyire bonyolult beüzemelni?Mi a menete,van-e valami buktatója,mire kell figyelni?Észreveszem,ha valami nem jó a telepítés során?Mint említettem,szakértelemmel nem rendelkezem.Köszönöm ha válaszolsz!
2021. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Ha a számítógépre elő van telepítve a windows akkor igazából nem sok dolga lesz vele.

Nyelvet kell kiválasztani, kér egy felhasználó nevet és jelszót a rendszer. Ehhez már szükséges internet kapcsolat.

Alapból a windows erőlteti az online fiókot, az offline -al szemben.

Amennyiben egy számítógépe van semmilyen előnye vagy hátránya nincsen.

(El van dugva a telepítőben az offline fiók)

Ezt leszámítva semmi különleges teendője nincsen.

Feltesz majd adatgyűjtésre vonatkozó kérdéseket a windows, ezekre a szája íze szerint válaszoljon. Én speciel nem engedélyeztem semmilyen adatgyűjtést.


Alap víruskereső is van a rendszerben és egy alap böngésző.

Ha van egyedi elvárása a géppel kapcsolatban szerintem egy külön kérdést itt megér.

2021. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyenge, de 22h üzemidő:

[link]

Erős: [link]

Legerősebb:

[link]

2021. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!