Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az előnye és a hátránya az...

Gyimoti35 kérdése:

Mi az előnye és a hátránya az Microsoft Xbox Series X/S Controllernek!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy xbox one s konzolom és érdeklődnék, hogy ha veszek egy series s/x kontrollert, mert elvileg kompatibilis vele, mik lesznek vele az előnyök, esetleg a hátrányok!? Csak az új c port-ról tudok és hogy van rajta új gomb, bár azt se tudom, hogy mire jó! Aki tud segíteni, köszönöm előre is!

2021. szept. 12. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Az új gomb egy "share" funkciót aktivál, screenshotok és képernyőfelvételek gyors rögzítéséhez. Ezt vagy ki tudod használni, vagy egyáltalán nincs rá szükséged.

A többi pedig csak generációs különbség, más ergonómia, anyaghasználat és egyéb input képességek.

Egyéb jellemzők:

[link]

2021. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. szept. 12. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Én vettem egy Series kontrollert az Oneomhoz, konzolt majd később. Azt kell, hogy mondjam nem gondoltam, hogy az One kontrolleren lehet javítani, de sikerült. Sokkal kézre állóbb és nekem nagyon tetszik, hogy a gombok olyan kattógósak és nem puhák mint Oneon. Érezni, hogy megnyomod őket, nekem nagyon bejön. A D-pad (bal alsó irányító) fényévekkel jobb, hasonlít az eredet Xbox (2001) irányítójára forma szempontjából. Azt hittem probléma lesz, hogy magas a széle amikor hirtelen egy messzebb karról vagy gombról át kell nyúlni, de nem. A markolatok és ravaszok érdesek, ez is nagyon tetszik - viszont tény, hogy még kézmosással együtt is gyűjti a koszt a készről rendesen. Én a fehér kontrollereket szeretem szóval ha sötétebbet veszel akkor lehet, hogy nem túl zavaró.


Az egyetlen negatívum amit fel tudok hozni a joyal kapcsolatban az az új gomb középen, a share. Alapból ha megnyomod csinál egy képet a képernyőről vagy ha nyomva tartod akkor egy videót. Ki is lehet kapcsolni teljesen és ha streamelsz akkor indítani vagy megállítani is lehet a streamet vele ha jól tudom. Na most ha ez neked mind nem kell (Xbox Gomb + X és Y továbbra is vesz fel ahogy régen) akkor eléggé az útban tud lenni. Nekem mindig nagy ujjaim voltak és sokszor megnyomom véletlenül amikor a két középső pici gombot akarom használni amit manapság nagyon sok játék rendszeresen használ valamire. Jobban örültem volna ha ahelyett nagyobbra méretezik azokat. Ezen kívül csak ajánlani tudom.

2021. szept. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!