Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fejhallgató pchez vásárlás...

Fejhallgató pchez vásárlás mikre érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok a témában, ha minden igaz jövő hónapban lesz egy új asztali gépem, amit játékokra használnék, és elgondolkodtam egy PC fejhallgatón. Ragaszkodom ahhoz hogy zsinóros legyen, és nem muszáj hogy mikrofon legyen rajta, és persze legyen jó a hangzása.

Nézegettem mik vannak és hát sok féle van. Kinéztem van Sony ami 3490ft így első ránézésre tetszetős meg van Panasonic, 3990ft. Ilyen ár kategóriába jól szólnak? Vagy ítt is meg kell fizetni a minőséget? Minél drágább annál jobb? Mikre figyeljek vásárláskor?


Itt a 2 fejhallgatóról ami megtetszett:


[link]



[link]


2021. szept. 13. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Majdnem mindenre igaz, hogy 5 ezer forint alatt nagyjából ugyanazt tudja mindegyik, ugyanolyan minőségben. Ez a belépő szint legalja, a kínai piacos bóvlit átlépve.

Ha neked még külön feltétel a "gamer" (mármint a képességét a játékok során megfelelően megmutató, és nem attól gamer hogy világít, mint a karácsonyfa, és mindenféle vad sokszögű indusztriális design-ja van), akkor az a szint bőven 10 ezer forint indul a sok tízezres darabokig.

Nem lefikázva sem az árkategóriát, sem a pénzügyi kereteidet, de a piac ezen szegmenséről nézve egy 4 ezer forintos fejhallgató nagyjából az a szint, hogy hátha nem szól szarul, és hátha nem fogod 10 perc után ordítva levenni, olyan kényelmetlen a viselése. És itt még a játékbeli előnyökről szó nincs.

2021. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel kis pénzből vagy a leírtak alapján, adok egy tanácsot: Panasonic RP-HT010E. Olcsó, a burkolata gagyi, de a hangja brutálisan szép bejáratás után ha rendesen felfekszik a füledre. Mellé még érdemes lenne beszerezni egy használt hangkártyát is, mivel ég és föld az eltérés egy alaplapihoz képest. Egy USB DAC még jobb lenne, de azoknak már meredek az ára ahhoz, hogy csak játszogasson az ember.
2021. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Valószínűleg már ez az árkategória is átlépi azt a minőségszintet, amit egy alaplapi hangkártya képes magából kisajtolni.

Én a kettő közül a Panasonicot venném azon tapasztalásból, hogy a Sony esetében a felirat legalább 1.5x-es szorzót jelent az árban a minőséghez képest.

A gamer szöveget ebben az árkategóriában felejtsd el, sőt menekülj attól, amit ennyiért gamerként árulnak.

2021. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és az RP-HT161E-K-t felejtsd el. A szivacsa olyan mint a beton, hangja mint a doboz, és még kényelmetlen is. Onnét tudom, hogy én is vettem egyet kipróbálásra.
2021. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!