Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A pc-m nem olvassa be a CD-ket?

A pc-m nem olvassa be a CD-ket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem egy tb-s ssd-t és 16gb ram-ot, minden pacek volt, a ram működött, az ssd is, viszont amikor próbáltam feltelepíteni a windows-t, a gép nem tudta olvasni, gondolom bem bootolható a cd. Régebben ment, poweriso-val írtam rá, amikor működött a régebbi laptopomon. Most cdburnerxp-vel írtam, utána poweriso-val, de még így se jó. A cd meghajtónak nincs baja, mivel 2 napja olvasta a lemezeket, csak nem értem, miért nem bootolható a Cd.

2021. okt. 9. 07:36
 1/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
42%

A BIOS-ban ellenőrizted, hogy a CD/DVD meghajtó be van-e állítva bootolásra?

Mit ír ki a gép?

2021. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ugye nekem lenovom van, lenovo gépház + alaplap. Startupnál van hogy quick boot beállítás, meg valami boot priority sequence. Ha meg nem nyomok meg semmit se, akkor No operation system meg valami Boot sequence.
2021. okt. 9. 08:05
 3/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
42%

A "Boot Priority Order"-nél kell feljebb vinned a CD/DVD meghajtót.

Azt hiszem, a + jel viszi fentebb ha a nyilakkal kijelölted a sorát.

Aztán F10-zel menteni a beállításokat.

2021. okt. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs boot priority order
2021. okt. 9. 08:35
 5/9 A kérdező kommentje:
BIOS SETUP UTILITY A NEVE, main, devices, advanced, power, security, startup, exit menük vannak. Gondolom a startupnál kell ezt megcsinálni. A startupnál csak primary,automatic,error boot sequence található, alatta meg ilyen beállítások hogy enabled disabled pl. quick boot vagy keyboardless operation stb...
2021. okt. 9. 08:36
 6/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
42%

Olyan nincs, hogy "Boot device List F12 Option"?

Mert ha ez "Enabled", akkor az F12-t nyomkodva bootoláskor, simán kiválaszthatod a meghajtót.


"A startupnál csak primary,automatic,error boot sequence található"

Ezt kicsit furcsán írtad..

Primary boot sequence az jó lenne, ha ilyen van és abba bele tudsz lépni.

2021. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tegnao próbáltam, de ott csak az 1 terás ssd-t mutatja, hogy arról bootoljon, semmi mást.
2021. okt. 9. 08:44
 8/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
29%

Kapcsold be a Legacy módot!

CSM vagy Compatibility Support Module néven is megtalálhatod valamelyik oldalon a BIOS-ban.

2021. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már mindegy, ismerősöm hozott egy pendrivet, azzal telepítettük, de azért köszönöm szépen a segítséget! :D
2021. okt. 9. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!