Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Otthoni fájlmegosztásra...

Otthoni fájlmegosztásra ubuntu szerver esetén, milyen directory szervert javasoltok?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha otthon akkor minek directory szerver? A "password" fájl miért nem elég? Gondolom nem több százan laktok otthon :)
2021. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Ezt megoldottam egy routerrel, amire csatlakoztattam egy külső merevlemezt. A torrentet is kezeli szépen, gép sem kell hozzá, ha le akarok tölteni valamit, elég egy telefon és folyamatosan tölti vissza. Mindenhonnan elérem a tartalmaz.
2021. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De ő policyket akar nagyinak adni.
2021. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fájlmegosztásra Samba (benne van a gyári csomagtárolóban), ami képes tartományvezérlőként ("directory szerver") is működni - bár ezen utóbbira otthoni hálózat esetén nincs nagy szükség.
2021. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Directory szerver otthonra? Egy nagyvállalatot működtetsz a lakásodban? :D
2021. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Imádom a magyar embereket. Felteszel egy kérdést és nem a kérdésre válaszolnak, hanem jönnek a miért-ek és okoskodások, mindegy megkérdeztem másik siteon ahol hozzáértők megválaszolták.


Képzeljétek el van egy olyan létező dolog, hogy GYAKORLÁS. Ezt az ember akkor csinálja, amikor elakar sajátítani egy olyan képességet, amivel még nem rendelkezik, biztos nehéz lehet ennek a működését felfogni egyeseknek....

2021. okt. 11. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Akkor azt kérdezd meg, hogy melyikkel érdemes gyakorolni. Nem értem azokat akik nem képesek a kérdésüket kiírni normálisan.
2021. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
És a samban kívül van más?
2021. okt. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Szimplán hálózaton belüli fájlmegosztásra ott van például az NFS.


Ha Internetes fájlmegosztást szeretnél akkor rendelkezésre állnak FTP szerverek - Pure-FTPd, ProFTPD, vsftpd - webszerverek (amik WebDAV-szervernek is alkalmasak) - Apache, nginx, lighthttpd - SCP-/SFTP-szerver, mint az OpenSSH; felhőtárhely - Nextcloud, ownCloud.


Tartományvezérlő-alternatívának - ami alapvetően LDAP, Kerberos és DNS protokollokon alapszik - főleg LDAP-protokoll megvalósítások vannak:

[link]

2021. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!