Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre a laptopra milyen linux-o...

Erre a laptopra milyen linux-ot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg Windows 10-et használok. Rajta is kell hagyjam egyes programok miatt, így mindenképp dualboot-ot fogok alkalmazni.


A laptop egy 2021-es Asus TUF A15

CPU: Ryzen 7 5800h

GPU: RTX 3070 95w

RAM: 16GB


Korábban már próbáltam ki rendszereket rajta: Pop OS, Fedora, Ubuntu, Manjaro és Zorin OS. Sajnos mindegyikkel akadtak kisebb nagyobb problémáim, de nagyjából megoldottam őket (mármint pl a wifi nem ment - kernelt frissítettem és helyrejött) Egy másik problémám az volt,hogyha alvó módba lépett a gép, akkor utána nagyon akadt, erre nem találtam megoldást.


Ti melyik linux disztrót telepítenétek a laptopra?

Amúgy nem föltétlenül csak neteznék. Van pár játék is, amik többnyire Steam-esek, és azokat szoktam játszani. Azok elfutnak linuxon is. Meg még néha képet szerkesztek, de szerintem mivel rajta marad a Windows, ezért azt fogom erre a célra használni (Photoshop, Lightroom)


2021. okt. 16. 21:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Valamint létezik rá megoldás, hogy rátegyem az Armoury crate-t, meg a MyAsus-t? Előző ugye a módok közti váltás miatt lenne fontos, utóbbi azért, hogy korlátozza a maximum töltést, így védve az akkut.
2021. okt. 16. 21:20
 2/10 anonim ***** válasza:
8%

Ugye tudod hogy már semmi értelme Linuxot használni, mert Windows 11 en appként fent van? Szóval a dual bootnak sincs semmi értelme.


Én nem használom a 11-et, de ezt nem árt ha tudod.

2021. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. Viszont van valami, amiben a linux fényévekkel vezet a Windows-al szemben, mégpedig a privacy. Főleg emiatt akarok váltani.
2021. okt. 16. 21:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért persze köszönöm :))
2021. okt. 16. 21:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha értesz hozzá arch ha kevésbé akkor debian ha kezdő vagy akkor ubuntu
2021. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy nem tudnám összehozni, hogy működjön az arch, de nincs nagy kedvem a telepítésével bíbelődni 😅


Akkor lehet debiannal fogok megpróbálkozni

2021. okt. 16. 22:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak használni akarod és az Arch vonal érdekel, akkor Manjaro.
2021. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ott az Artix, ami egy systemd mentes, felhasználóbarátabb Arch.
2021. okt. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne csak Debian/Ubuntu alapú disztrókat próbálj ki, ott van a Manjaro, a Fedora, az OpenSuse...
2021. okt. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
2: évek óta a win 10ben is. Olyan jó hogy valaki olvas valami cikket és itt szajkózza minden topicban:)
2021. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!