Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre a laptopra melyik linuxot...

Erre a laptopra melyik linuxot javasoljátok?

Figyelt kérdés

Dell Inspiron 3552.

Cpu: Intel Celeron N3060---2magos x64

Gpu: Intel HD Graphics 400

Amire használnám: Netezés, youtube, film nézés.


Jelenleg a legújabb (18.04LTS) Ubuntu verzió van a laptopon, de használat közben szaggat, így élvezhetetlen a használata.


Próbálkoztam már az előző verziókkal, de nekem a Unity felület a windows után nagyon kényelmetlen volt.

A linux mint verziókkal meg az volt a bajom, hogy valamiért nem akart működni sose normálisan.

Feltelepítettem és nem jött be a kép, de ha be is jött összeomlott a rendszer stb stb.

Elvittem egy közeli Pc-s boltba, hogy hátha tudnak segíteni, de hát csalódásomra a válasz az volt: "Nem foglalkozunk Linux rendszerrel."



2018. szept. 30. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Páromnak a Dell laptopján is Ubuntu volt, vacakolt. Most Linux Mint Kde van rajta, azzal nincs baj.
2018. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én a Debian-t ajánlanám.
2018. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kipróbálom a javaslatokat, és leírom hogy mire jutottam az ügyben. Köszönöm a válaszokat.


Aki tud bármit még javasolni, hozzáfűzni a témához, az kérem tegye meg, hátha pont az fog segíteni.

2018. szept. 30. 22:04
 4/15 anonim ***** válasza:
Manjaro.
2018. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én az Ubuntu további, kisebb erőforrás igényű változatait ajánlanám.

Szerintem a Kubuntu vidáman elfutna rajta, de ha nagyon le akarod vinni a szintet, akkor Lubuntu.

2018. okt. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Xubuntu,Lubuntu esetleg Puppy Linux (tök aranyos).
2018. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tom Benko ***** válasza:
ArchLinux
2018. okt. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alain Delon ***** válasza:
openSUSE KDE-vel.
2018. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a Kubuntu-t, a Xubuntu-t, a Linux Mint xfce-t, és nem működött egyik sem. Konkrétan a Kubuntu bese akart tölteni, csak a "Kubuntu" felirat jelent meg, és semmi más(többször próbálkozva se lett jó), Xubuntu-nál szintén ez a helyzet. A Linux Mint 18 xfce tetszett eddig a legjobban, bejött minden jó(legalábbis ezt hittem), és igen csináltam az elején ilyen állapot mentést vagy mit, ha újra indítottam, akkor a kép összeomlott, nem töltött be a rendszer meg ilyenek, kb 4x indítottam újra a Laptopot mire bejött a rendszer, és így ez használhatatlan.

Maradjak a Windows barátunknál, vagy valamit én rontok el ennyiszer, és amiatt nem működik rendesen a Laptopon a Linux? Bár kis érdekesség, asztali pc-n, a Linux Mint vígan, tökéletesen működött, ugyanazzal a telepítési módszerrel stb.

2018. okt. 3. 15:19
 10/15 Alain Delon ***** válasza:
100%
Esetleg a két utolsó javaslat?
2018. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!