Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre a laptopra milyen Linux-o...

Roli5555 kérdése:

Erre a laptopra milyen Linux-ot? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Laptop: Dell Inspiron 3552,Intel Celeron N3060, 4Gb Ram, Intel Hd Graphics 400

Váltás oka Windows-ról: Fölöslegesnek érzem a Windowst arra, hogy netezzek, filmezzek, YouTubot nézzek.

A Linux Mint disztrók kilőve, mivel ez a laptop valamiért nem szereti és számtalan hiba jött elő, amit egy hozzá értő sem tudott mire vélni.

Ubuntu Linux 14.04-el jött hozzám, Emagtól véve, szóval gondolom, hogy Ubuntu téren működik rendesen a gép.

Olvastam, hogy a legújabb Ubuntu verzió nem támogat sok procit, merjem azt telepíteni rá?



2018. aug. 7. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk tekintve azt, hogy a Linux Mint gyakorlatilag egy alaposan testreszabott Ubuntu, elég furcsa, hogy az egyik elhasal, a másik meg süvít.

Engem érdekelne az a "számtalan hiba".

"Olvastam, hogy a legújabb Ubuntu verzió nem támogat sok procit"

Hol olvastad?

Csak mert ez így eléggé megalapozatlan és szakmaiatlan kijelentés. A processzort nem kell "támogatni", neki az egyetlen feladata, hogy az utasításokat végrehajtsa. Ez nem olyan, mint a grafikus hardver, amiből van ezer féle, és mindegyiket különböző módon lehet elérni. A processzortámogatást illetően legfeljebb az lehet kérdés, hogy az adott bit- és magszámú procit mennyire tudja optimálisan kezelni. Márpedig a 64 bitet jó ideje alap, hogy tudja kezelni, és a több magot is. (Legrosszabb esetben egy-két nagyon mellékes és jelentéktelen extra funkció kihasználatlan marad, amivel mondjuk vesztesz 1%-ot a teljestíményből...)

2018. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

Itt írják ezt a támogatásos dolgot.

A hibák:

Összeomlik a kép magától, szaggat a rendszer stb.

Sose indult el döccenőmentesen, fekete kép, villogó kurzor(nomodeset, minden egyéb meglett csinálva) és ígysem.

2018. aug. 7. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott a dolgokat, hogy nem elég egy operációs rendszert feltelepíteni. Ha azt a szót, hogy driver még életedben nem hallottad, vidd el egy szervizbe, és mondd el az ottaniaknak, mit akarsz, mielőtt nagyobb bajt csinálsz.
2018. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolsz, hogy nem frissítettem a drivereket, de frissítettem, videó alapján telepítettem a Linux Mintet, de ezek a problémák minden javaslat, ötlet után is fenn maradtak.

Másrészt, volt egy hozzáértő ember kezeiben is, aki azt mondta, hogy valószłnű, hogy ténylegesen driver, vagy a kernel verzióval van a baj, mivel a Dell nem ad ki drivereket Linux-ra

2018. aug. 7. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Aha... nem egy ilyen "hozzáértő" után takarítottam már, amelyik hozzáértőnek hazudja magát, de en csinál vele semmit, vagy csak még rosszabb állapotban adja ki, mint ahogy átvette. Hadd meséljem el, mi a különbség aközött, akivel te beszéltél, és aközött, aki érti a dolgát: az utóbbi nem vaktában lövöldözik, ha nem tudja megoldani, akkor megmondja specifikusan, hogy emiatt a hardver miatt nem fog működni, valamint elmondja, hogy fog működni valami más, és nem adja ki a keze alól a géped, amíg nem működik. Nem véletlenül mondom, amit mondok, szakmabeli vagyok.
2018. aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Páromnak is Dell gépe van (igaz az Vostro, nem Inspiron) és gyárilag Ubuntu volt rajta, ami sajnos összecsinálta magát. Most egy friss Linux Mint van rajta és köszöni szépen jól megvan. Ha friss a rendszer, nem hiszem, hogy gond lesz vele.
2018. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alain Delon ***** válasza:
openSUSE. A live verziót ki tudod próbálni telepítés nélkül is. [link]
2018. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Feltettem a Linux Mint 19, Xfce-t. Tökéletesen működik.
2018. aug. 9. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!