Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért folyamatosan 80-85...

Miért folyamatosan 80-85 fokos a processzorom játék alatt?

Figyelt kérdés

Egy Lenovo Legion öt laptopról van szó


És ezzel a összeállítással


RTX 2060 6Gbos kártya, (plusz egy dedikált kártya)

Ryzen-5ös processzor

16 GB RAM

1000 GB SSD



2021. nov. 14. 02:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
9 hát igen lehetséges lejjebb vinni de akkor már egy f*az ha keresek egy leselejtezett mély hűtőt és abba teszem be, a kábeleknek meg vágok pár lyukat a hűtő oldalán
2021. nov. 14. 14:36
 12/20 anonim ***** válasza:
46%

"meg volt az oka annak hogy laptopot vettem"

Gondoltam. De az öszevér megoldások sosem jók! A kompromisszumokkal tisztában kell lenni és el kell fogadni.


"félek hogy meg hal a laptop"

Meg is fog halni. Magas hőmégséklet sokkal gyorsabban degradálódnak az alkatrészek.

Ez is egy olyan kompromisszum ami el kell fogadnod.

Vegyél hűtőpadot és rendszeresen takaríttasd a laptopot.


A leselejtezett mélyhűtő nem jó, mert nem működik! :D


Ha semmiképp sem tudsz venni asztalit - még egy kis kocka miniITX-est sem, akkor fogadd el hogy ilyen a laptop.

2021. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Besz*rás utána néztem most ugyan ennyi pénzért, amennyiért vettem tavaly, a laptopot, már most venni tudnék egy ugyan ilyen specifikációval elátott asztalit, annyi különbséggel hogy, 3060 12gb videókártya van már benne

[link]

2021. nov. 14. 16:17
 14/20 anonim ***** válasza:
Ja igen... a laptop másik hátránya: jóval drágább ugyanaz a konfig.
2021. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Azon nem kell meglepődni hogy azonos áron erősebb asztali gépet kapsz. Azért egy laptopnál benne van a mérnöki díja hogy belepasszírozzanak mindent egy kicsi kasztniba, plusz még ott vannak egyéb dolgok, monitor, akksi, billentyűzet, tapipad, hangszóró, ami emel az áron. Szemben a PC-vel ahol te legózod össze hogy mi kell.
2021. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A marketingesnek megy a pacsi.

A vevő megvett egy "több mint 1500 dolláros laptopot". Aztán kiderül hogy nem is jó neki, nem is kellett neki.

Hát tesó legközelebb ésszel választasz gépet magadnak. Ha nem megy egyedül, akkor minket itt megtalálsz :)

2021. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem mondtam egy szóval se hogy , megbántam a laptop vásárlást , és azt se hogy egyáltalán nem voltam tisztába azzal hogy , ez kompromisszumokkal jár,(pl az hogy jóval drágább ugyan az a teljesítmény) egyszerüen csak feltettem egy kérdést a laptopom hosszútávú életartalmával kapcsolatba a jövőre tekintve, ami így már a sokadik válasz komenteimet összesítve annyi volt lényegében hogy,hamarabb meg hal a laptopom avagy se. De ezekre már választ kaptam. És fel is fogtam. Lehet segíteni a hűtést hűtőpad-al meg gyakori porolással.De az intenzívebb melegedés mindig hátránya lessz, kialakitásából adódóan az asztali Pc-hez képest. Ez egy tény el kell fogadni, következtetés képen oda figyelek esetemben a játékok beálítánál , ha szükséges lejjebb veszem a grafikát ezek után, hogy elkerüljem a 80-90 fokos melegedést.


És köszönöm mindenkinek a válaszokat.


...Amúgy mennyi is lenne a legideálisabb hőmérséklet szempontjából ami hosszú távon is még egészséges a laptopnak, egy gamer laptopnak?


(kiegészítés laptop vásárlásom okát tekintve , külföldön dolgozom és nem volt opció sose , a saját gamer szoba vagy sarok se, egy szállón.)

2021. nov. 14. 17:04
 18/20 A kérdező kommentje:
Kieg... az előző válaszom ahol be linkeltem egy gépet, azt csak úgy érdekesség képen kerestem már csak rá is, hogy mit is lehet kb ezért pénzért venni, nem azért mert megbántam vagy hogy akarok azt venni, mert az még mindig nem opció, az asztali. Csak igazából meglepődtem egy év elteltével mit lehet venni ugyan azon pénzért...
2021. nov. 14. 17:11
 19/20 anonim ***** válasza:
Nincs ideális hőmérséklet. Minél alacsonyabb, annál jobb.
2021. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Teszel alá egy laptop hűtőt
2021. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!