Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot vennék, fontos...

Laptopot vennék, fontos szempont lenne, hogy tudjak vele újan kijött játékokkal is játszani. Nem akarok nagyon drága csúcskategóriás gaming laptopt, nem akarok max grafikán tolni dolgokat, de jó lenne ha elfutna rajta szinte minden. Paraméterek?

Figyelt kérdés

sajnos nem értek annyira a gépekhez, érdekelne szerintetek milyen paraméterek alá ne menjek cpu és grafikus kártya terén. 300 ezer alatt szeretnék maradni mindenképpen.

olvasok gépigényeket hogy pl Intel Core i7-3770 3.4GHz vagy Intel Core i3-8350 4GHz kell a játéknak, azt hittem eddig hogy i7 feltétlen jobb mint at i3, de akkor a GHz a fontosabb és akár egy i3 is jó? nem értek ilyenekhez, remélem tudtok adni tippeket.



2022. jan. 5. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

egy régebbi i7 rosszabb mint egy újabb i3 :)

Új játékok, ha ilyen cyberpunk 2077-ot nézzük, akkor már egy alsó kategóriás használt gamer laptopon elfut.

Amúgy kilehet fogni jókat, hardveraprón

-GTX 1660 Ti vagy fölötte

8 gb ram

10 gen proci

m.2 ssd.

2022. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
azt honnan tudom, hogy hanyadik generációs a proci? Lehet hülye kérdés, de fogalmam sincs :D
2022. jan. 5. 18:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha a proci típusszámából levágod az utolsó 3 számjegyet, akkor elvileg megkapod a generációt. (Legalábbis i sorozatú intel prociknál)
2022. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ó értem akkor, tehát a generációk akkor a legfontosabbak? Tehát egy 10 generációs proci, még ha kisebb gHz is, akkor is jobb mint egy régebbi generációs nagyobb gHz-es proci? Mert láttam drága laptopokat is 1gHz-es procival, akkor eléggé meglepődtem.
2022. jan. 5. 18:27
 5/13 anonim ***** válasza:

"Tehát egy 10 generációs proci, még ha kisebb gHz is, akkor is jobb mint egy régebbi generációs nagyobb gHz-es proci?"


Nem egészen így működik ezért ez így nem igaz. Bonyolult lenne elmagyarázni ha az alapok sincsenek meg és szükséged sincs erre. Belinkeled amit találtál és megírjuk hogy jó vétel vagy sem.


Igazából ha megnézed a hardverapró kínálatát 300K ig bezárólat ott látod mi a lehetőségeid. Ma, új laptopot, játékra, 300K alatt nem fogsz kapni.

2022. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen én is úgy látom 300 alatt olyat nem lelek, de akkor nem baj, csökkentjük az elvárásokat :D

Az is elég, ha éppen elfutnak rajta játékok úgy hogy lecsavarom a grafikát. Az "olcsóbb" laptopokon GeForce MX350 van. Azzal mennyire futnak a játékok? Nem baj ha kisebb felbontásban akár, nekem HD is elég.

pl melyik jobb proci?

Processzor típusa Intel Core i3

Processzor modell 1115G4

Processzor órajel 3 GHz

Cache mérete 6 MB


Processzor típusa Intel Core i5

Processzor modell 1135G7

Processzor órajel 1.0 GHz

Cache mérete 8 MB

2022. jan. 5. 21:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát az MX350 az épp elég a modernebb játékok abszolút minimum grafikán történő elindításához, sajnos az nagyon kevés lesz játékra.


Három kilóból jelenleg valami ilyesmi jön össze használtan:

[link]

2022. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2022. jan. 5. 21:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Arra sem elég. MX450 sem. 1650 talán. 3050 éppenhogy. 1660Ti vagy 3050ti kell.

300 ezerért lesznek hamarosan. Most 350 felett...

2022. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Proci szinte mindegy amúgy. A GPU a lényeges. Bármilyen proci van mellette, az elég a játékokhoz. Jelenleg a 10. gen intel a legrosszabb választás. 4000 amd jobb, 11. Gen intel jobb, 5000 amd a legjobb.


16GB RAM illene. SSD kötelező. 144hz kijelző is mindenképp nagy előny. Magyar billkiosztásra figyelj, billvilágítás előny.

2022. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!