Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot vennék, fontos...

Laptopot vennék, fontos szempont lenne, hogy tudjak vele újan kijött játékokkal is játszani. Nem akarok nagyon drága csúcskategóriás gaming laptopt, nem akarok max grafikán tolni dolgokat, de jó lenne ha elfutna rajta szinte minden. Paraméterek?

Figyelt kérdés

sajnos nem értek annyira a gépekhez, érdekelne szerintetek milyen paraméterek alá ne menjek cpu és grafikus kártya terén. 300 ezer alatt szeretnék maradni mindenképpen.

olvasok gépigényeket hogy pl Intel Core i7-3770 3.4GHz vagy Intel Core i3-8350 4GHz kell a játéknak, azt hittem eddig hogy i7 feltétlen jobb mint at i3, de akkor a GHz a fontosabb és akár egy i3 is jó? nem értek ilyenekhez, remélem tudtok adni tippeket.



2022. jan. 5. 17:54
1 2
 11/13 anonim válasza:
Előttem lévő kommentelőnek: 144hz kijelző felesleges abbol a szempontbol ha csak low grafikán akar jatszani egy játékot,egy 60hz-s bőven elég,különösebben szemmel nagyon ugy se latni a külömbséget,a kérdezőnek meg annyi hogy ez attol is függ hogy milyen játékokkal akarsz játszani,gépigény.hu-n letudod csekkolni a játékok gépigényét hogy meilyk az a jatek amit tudsz jatszani a kiszemelt gépeden
2022. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy asus rog zephyrus m gu502gv-es004 van, 0%thm "hitelre" vettem. Ez gyakorlatilag reszletfizetest jelent. 600k a gep (2 eve meg 800rol volt leakciozva pont ennyire, 2019 nyári konfig, én novemberben vettem), és ennyire kell figyelni, hogy ne a kamat legyen 0%, hanem a thm, es akkor semmi egyeb koltseg nem merulhet fel. 40kert windowst is vettem hozzá. Ebben egy 9. generációs i7es proci dübörög, és mivel már van i9 is és 10.generacios procik is, ezért ugy gondolom ez egy elég jo konfig. Lehet azt mondod, ez drága, viszont jo esetben minimum 10 evig fixen nem kell uj gepet venned. 144hz monitor, amit irnak h felesleges, de szebb mint barmelyik tv kb, de engem sem ez izgatott, csak a "csomaggal jart". Viszont vr ready, cyberpunk, rdr2 minden megy max grafon.

Ha ennel olcsobban akarsz kijonni, bar az 2019 utan megugrott chiphianyos es kriptobanyasz arak miatt amugy is nehez lesz,

Akkor minimum i5os procit javaslok, es 8-9 generaciot mindenkepp. Geforce vidikartyaban gondolkodj, talan 1660 az alap de 2060ra ramennek minimum, hogy evekig muzsikaljon. A tobbinek meg hat utana kell olvasni. Azert 2 hutes nem art ilyen gephez, ami minimum tud 3-4000 rpm-et, es egy kulso hama hűtőt is vettem hozzá 10ezerert, 2 ventiset, annak is olvass utana, mert hiaba van 4 venti ha kevesebb az rpm. Igy is ujra kellett pasztaztatni 2 ev utan, bar olvastam hogy kb evente erdemes tosztitattni es pasztaztatni.

Ja es belso tarhely minimum 500 giga ssd legyen, de inkabb 1 terra, en is bovitettem 1re, plusz van egy kulso ssd 500 gigasom. Ssd mukodesi elve kvazi memoriakartya, tehat minden adatot hamar eler a geped es allandoan es egyszerre, a hdd mukodesi elve kvazi egy cd, leolvasoval, amin ki kell keresse az adott par darab infot es kulon mast es nem egyszerre eri el, ezert sokkal lassabban tud arrol adatot beolvasni, akkor is ha usb 3 vagy mi, ott is csomo mindent kell nezni mert atnevezesek is voltak, de m1 is, majd azt megnezed ha kell, csak lenyeg h sok ssd-d legyen, mert mar az 500 giga is keves ilyen 130 gigas 2017es redempsönökre, es vmibol meg gondolkozniai is kell a gepnek, sose pakold fullra, mert akkor minden akadni fog.

A csucskategorias gepek inkabb millatol kezdodnek, vagy afolott, szvl a 300k alatt az nagyon karcsu es max 3-5 evig jo ha eleg lesz. Ha csak gamelni akarsz inkabb vegyel 100-300ert konzolt l, pst v xboxot, mert a laptopban gepben az a poen h masra is hasznalod kozben. Pl en grafikus vagyok. HETE


25/F

2022. jan. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ, azért még győzködnöm kell magam egy ilyen nagy beruházásra :D
2022. jan. 8. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!