Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tiltja le a facebook...

Miért nem tiltja le a facebook a képernyőmentés funkciót?

Figyelt kérdés

Elvileg azért nem lehet látni, hogy ki törölt az ismerősei közül (és azért van asztali gépen össze vissza a névsor az ismerőslistában, hogy így se lehessen visszakeresni ezt), hogy minél kevesebb legyen a balhé és a konfliktus. A képernyőmentésből és azt másoknak elküldéséből talán nincs? Ellentmondásos.


A funkció letiltása lehetséges ám, pl. az online bankoknál nem lehet, de magán a facebook társkeresőjén sem.


2022. jan. 16. 12:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nem szoktam azzal kavarni a kakit, hogy egymás beszélgetés részleteket küldözgetnék. Ha csinálok képernyő képet vagy metszetet, akkor annak oka van és azért inkább, mert tényleg fontos.

De ha ezt a funkciót kivennék, még mindíg lehetne egy másik telefonnal fotózni a képernyőjét és azzal keverni a kakit.

Nem lenne ezzel megoldás, hogy kiveszik ezt a funkciót, nekem viszont okoznának vele kellemetlenséget.

2022. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Te nem szoktad (meg én sem) de sokan mások igen.


Oké, külső telefonnal le tudják fotózni. Akkor miért nem jelez ilyenkor a facebook a másiknak, hogy képernyőmentés történt? A SnapChat pl. küld ilyenkor értesítést.

2022. jan. 16. 12:26
 3/23 anonim ***** válasza:

online banknál is lehet, csak kiabál érte

+ rakás más opció van mentésre

az embereknek a kulturált viselkedést és balhé kezelést kéne megtanulniuk

2022. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

#2

Na ezt mondjuk lehetne.

De erre az esetre is ott van, hogy másik telefonnal tudják fotózni.

A snapchaten is az intim képeket és videókat ugyan úgy rakják ki, csak másik telefonnal van levideózva, ugyan úgy nem értek el ezzel semmit.

De egy ilyen funkciót lehetne beiktatni, csak ugye megint pár sor egy program kódba, ami újabb hiba határokat szülhetne.

2022. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

De nem tanulják meg, mert nem áll érdekükben.


Pl. milyen kellemetlenségeket okozhatna egy ilyen funkció? Ha a személyes példátok nem publikus, akkor kérlek mondjatok általános példákat!

2022. jan. 16. 12:37
 6/23 anonim ***** válasza:
Hát, azt, hogy ki törölt, úgy tudod meg, hogy rákeresel a névre, s ha ott van, hogy jelöld barátnak, akkor már törölt..
2022. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a meglévő blokkolásoknak sem, böngészőből megnézed az nem fog infót közölni az oldallal, hogy te screenshotot vagy képmetszést készítettél.
2022. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

6# Mondjuk 276 emberből nem fog az ember rájönni, hogy ki törölte. Nem úgy van az, hogy hatodik érzék, vagy spirituálisan megérezzük, hogy ki törölt és megnézzük e, hogy ott van az adatlapján az ismerős jelölése gomb.


7# A blokkolásoknak van értelmük. Ha nem is szüneti meg teljesen a dolgot, lényegesen csökkenti annak előfordulását. Ezért már megéri. Azt meg eddig is tudtuk hogy a facebook nem küld értesítést, hogy screenhostolnak, csak hát nem az volt a kérdés, hogy "Küld e a facebook értesítést, ha screenhostolnak?" de még közben sem ez a kérdés vetődött fel, hanem mhogy miért nem, és az, hogy milyen kellemetlenségek születhetnek ebből.

2022. jan. 16. 13:10
 9/23 anonim ***** válasza:

#5

Konkrét példa. Egyetemista vagyok és van mikor az egyik barátom küld valami publikusnak számító információt, azt továbbítanám egy másik barátnak is, ilyenkor csak arról a pár üzenetről csinálok egy metszetet és azt továbbítom képként. Úgy egyszerűbb is. Le lehet menteni és meg is lesz. Ennek alternatívaja lenne a másol, beilleszt, másol beilleszt.... Már ha lehet másolni, mert ugye akkor kicsit az is blamásnak tekinthető. Szóval akkor kézzel kéne átgépelnem a dolgokat rosszabb esetben.

Vagy küld valami hasznos információt és én azt magamnak szeretném lementeni, mert később hasznos lesz. Ennek is a képi mentés a legjobb módja. Legyen ez pl egy dns szerver kiszolgáló, vagy egy vizsgával kapcsolatos információ vagy bármi.

Szóval nem az, hogy a kavarjam a dolgokat, hanem az adat áramlást segítem oda-vissza. Név és egyéb adatok nélkül, semmilyen személyiségi jogot nem sért. Vagy ha szólnak hogy haveromtól kérdezzek már meg ezt vagy azt és leír egy részletes választ azt is egyszerűbb fotóként továbbítani. Persze akkor tudja a másik is, hogy amiatt kérdezem mert a másik kérdezi. Nincs ebből semmi. Nem lesznek ebből vitás ügyek.

De ez számomra így egy nagyon kényelmi funkció, ami hasznos is. Ki lehetne venni. Vagy küldhetne értesítést. De ha valaki kavarni akarja a dolgokat az megoldja máshogy.

Pl gépen is ha nem az az aktív ablak, de csinálsz egy képernyő mentszetet arról a részről már mindjárt nem is aktív ez a védelem. De ott van az, hogy másik eszközről fotózhatod a kijelzőt vagy hasonló trükkök. De pl mint nekem is az egyszerűsége miatt tetszik ezek már nem opciók. Lehet mennék át akkor másik platformra a messenger helyett, ahol ugyan úgy megvannak ezek a funkciók.

2022. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
El kéne már felejteni ezt a korlátozzunk és tiltsunk mindent mentalitást. Meg kéne tanulni emberként viselkedni, és máris nem lenne probléma.
2022. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!