Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tiltja le a facebook...

Miért nem tiltja le a facebook a képernyőmentés funkciót?

Figyelt kérdés

Elvileg azért nem lehet látni, hogy ki törölt az ismerősei közül (és azért van asztali gépen össze vissza a névsor az ismerőslistában, hogy így se lehessen visszakeresni ezt), hogy minél kevesebb legyen a balhé és a konfliktus. A képernyőmentésből és azt másoknak elküldéséből talán nincs? Ellentmondásos.


A funkció letiltása lehetséges ám, pl. az online bankoknál nem lehet, de magán a facebook társkeresőjén sem.


2022. jan. 16. 12:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#19

Nem mindegy, hogy egy olyan funkciót fejlesztenek amivel megtartanak embereket, kényelmesebbé teszik a használatát vagy olyan javaslatokat valósítanak meg amiket már több 10millió felhasználó javasolt már. Tehát amivel tömegeket tartanak meg, vonzanak be, amiből bevétel van. Vagy olyan fejlesztés ami miatt többen távoznának az oldalról egyéb platformokra. Én pl személy szerint nem vagyok hajlandó letölteni a facebook alkalmazást, telefonon is böngészőből használom, mert nem tetszik az app felülete. Mások meg vagy nem is használják emiatt telefonról sem, vagy csak messenger fiókot regisztrálnak. De így ezzel nagy kiesésük nincs máshol ugyan úgy tolják a hírdetéseiket. De ha tényleg olyan funkciót alkalmaznának, ami számomra kényelmetlenné teszi, a messenger használatát akkor beszélgetnék máshol az ismerőseimmel. És nem én lennék az egyetlen, ott több millió felhasználót buknának.

Most mennek a messenger, facebook csoportok pl iskolai dolgokhoz is. Ha nehezítenék az adat továbbítást, lehet keresnének más platformot. Most elég szépen pörög nekik a biznisz, de így is nagy a konkurencia. De ha átmenne a felhasználók egy tömege konkurens oldalakhoz, akkor lehet az iwiw sorsára jutnának.

Tényleg közgazdasági szemmel se nagyon éri meg egy olyan fejlesztés, ami miatt felhasználókat bukhatnak. Ha azt a biztonsági fejlesztést ki lehet játszani, ha valakinek érdekében áll. De az olyanokat akik számára ez egyéb okoból lenne hasznos azt meg pont szivatják vele. Az értesítés küldésére mondtam neked egy bugot, ami fix elő fog jönni és nagyon bonyolult lenne lekezelni is. Szóval küldhet fake értesítést is, ami megint csak vitákat születne vagy szintén egy kiskapú, hogy bocsi, csak pont írtak és amiatt ment az értesítés. A tiltás lenne egy jó megoldás, de azzal meg tényleg szivatnák nagyon az embereket. Sulis dolgokra használom a messengert és a facebookot alapból. Ha ezt számomra nehezítenék, helyben törölném a messengert. Haverokkal átmennénk más apikációra és csókolom. A sulihoz kapcsolódó infókat meg néznénk gépen. Ilyen egyszerű a történet. Csak ez nekik kiesés. Minden felhasználó pénz.

Aki meg rosszra akarja használni, oké, hogy neki is kicsit kellemetlen, de a teljes képernyő fotós dologgal sincs agyon szivatva. Sőt mivel hamis biztonság érzetet ad a másik félnek, emiatt jobban le merne írni dolgokat vagy éppen küldene olyan képeket amikkel vissza élnének. Ez nem megoldás. De ez az a rész amit egyszerűen nem látsz.

Előny nem igazán származik belőle, inkább hátrány.

Az megint más hogy nem a facebookot kellene zaklatni ilyenekkel, hanem nem írni olyat amit bánnánk ha kikerülne, meg nem küldözgetni olyan képet sehol. Ez az ami inkább megoldás. Nem az, hogy látszat intézkedéseket csinálni, hogy az majd jó lesz.

Tényleg annyi kiskaput leírtam már ezekhez is, hogy hogyan lehet kijátszani egy ilyen védelmet. Aki ártó szándékkal használná ezt a funkciót azt nem tartaná vissza. De aki meg tényleg magán célra használja, azt a felhasználót meg buknák.

2022. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Alex Fly ***** válasza:
Tudod, kérdező, be is b...na, ha egy weboldal korlátozná vagy bármilyen módon is befolyásolná a rendszer vagy más futó program működését.
2022. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

20# Csak mondtam egy számot, van több is, de nem minden ember aktívkodik az üzenőfalon, tehát ebből nem biztos hogy ki lehet szűrni.


Régen úgy oldottam ezt meg, hogy ki volt mentve a listám jegyzettömbbe vagy dokumentumba, és ha kevesebbet mutatott a listám, összehasonlítottam a doksival. Ez csak asztali gépen működött. De azóta összekócolták a sorrendet. Gondolom azért, hogy így sem lehessen.


#21 Azt már megbeszéltük, hogy kiskapuk és buktatók mindig lesznek, és hogy semmi sem nyújt 100%-os védelmet. Azt is megbeszéltük, hogy az emberek hozzáállásán való változtatás meg nem működik. Most pont olyan a rendszer, hogy lenne rá lehetőség korlátozások nélkül, hogy megtanuljanak normáálisan kommunikálni és kezelni a dolgokat, de nem teszik. Láthatjuk, nem működik. Jó az hogy én vagyok itt piszkálva azzal, hogy nem olvasok el semmit és nem akarom érteni, miközben ugyanazok előjönnek, amiket már leírtam. Na mindegy, ez egy másik téma. A közgazdasági része az viszont tényleg nem volt.


Amíg egy cég monopol helyzetben van (mert mondjuk nincsen konkurencia vagy nincs érdemi konkurencia), addig az olyan fejlesztéseket csinál, amilyet csak akar. Hiába myíilik másik platform, lehet hogy jobbak a lehetőséegek, de a jó marketing is lényeg. Láttunk már népszerűtlen fejlesztést (pl. 12 éve, amikor egyszer csak nem tüntethetted el, hogy miket lájkolsz és miket nem, így az kötelezően megjelent a fő üzenőfalon), de olyat is láttunk, hogy szintén egy népszerűtlen fejlesztés történt, és átvette a többi oldal. Nem mindenki járt úgy mint az iWiW.

2022. jan. 17. 08:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!