Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tiltja le a facebook...

Miért nem tiltja le a facebook a képernyőmentés funkciót?

Figyelt kérdés

Elvileg azért nem lehet látni, hogy ki törölt az ismerősei közül (és azért van asztali gépen össze vissza a névsor az ismerőslistában, hogy így se lehessen visszakeresni ezt), hogy minél kevesebb legyen a balhé és a konfliktus. A képernyőmentésből és azt másoknak elküldéséből talán nincs? Ellentmondásos.


A funkció letiltása lehetséges ám, pl. az online bankoknál nem lehet, de magán a facebook társkeresőjén sem.


2022. jan. 16. 12:09
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Még mindig ott van a másolás/beillesztés vagy a kép mentése funkció.


Valószínűleg egyébként erre a célra találták ki a képernyőmentés funkciót, amit leírtál, és ez rendben is lenne. Dehát a legtöbb esetben sajnos nem erre használják. Az ember meg ha nem áll érdekében és nincs rá kényszerítve, nem fogja megtanulni (kényelmi szempontból sem) kulturáltan kezelni a dolgokat, mert neki ne mondják meg hogy mit csináljanak és egyéb önérzetes okokból sem... Ez lenne a jó, de nem működik.


Ha nem is szedik ki a képernyőmentést, legalább egy ilyen értesítés küldést lehetne belerakni, mint a SnapChatbe, és akkor nincs megszüntetve a funkció sem. Akinek meg a beszélgetését lefotózzák, annak a másik félnek is joga van tudni erről, mert nem biztos hogy hozzájárult ehhez, ahogy diktafonnal sem megyünk be beszélgetni (sok helyen tiltva van).


Lehet hogy nem szüntetné meg teljesen (mert mondjuk más telefonnal is le lehet fotózni a képernyőt, max rosszabb lesz a minősége), de hogy csökkentené az eseteket, az száz.

2022. jan. 16. 13:18
 12/23 A kérdező kommentje:
10# Majd ha működik, akkor el lehet felejteni ezeket. De te is feltételes módban írod, tehát valahol te is kétled.
2022. jan. 16. 13:19
 13/23 anonim ***** válasza:

#11

Nem csökkentené az esetek számát. Tudnák, hogy küld. Értesítést és egyből keresnének más módot. Snapchaten már több védelmi funkció van. Mint mondtad küld értesítést, korlátozott ideig látható tartalmak stb. Mégis tömegével pakolják kifele az ilyen képeket és videókat is. Akinek erre van érdeke, ez teszi boldoggá az ugyan úgy csinálni fogja. Nem szorítanak ezzel vissza semmit.

Ha menne folyamatosan az előlapi kamera és érzékelné, hogy másik kép rögzítésre alkalmas eszköz közelít a kijelző felé, akkor lezárná a kijelzőt. Kb ez lenne az ami védelmet is nyújtana, mellette a teljes tiltás, a képernyő fotókra és metszetekre.

Mellette megjegyezném, hogy ez az általam említett módszer is még csak egy fél megoldás. Androidos telefonok ugye linux alapon működnek. Root joggal sok minden elérhető. A kamera képét lehetne egy előre felvett videóval helyettesíteni, ahol nem történik kiváltó ok és mindjárt lehet fotózni a kijelzőt. De ehhez mindjárt kevesebben értenek, nem fogják sokan megcsinálni, nem fogják rootolgatni a telefont.

De ez se egy 100%-os megoldás, pedig ez már tényleg komplikált egy dolog.

De mint mondtam a snapchates tartalmakat is rendre rakják kifele különböző hiba lehetőségeket kihasználva. Ott se szorult vissza semmi. Sőt, a csajok ezeken felbátorodva esetleg jobban is mernek küldeni olyan tartalmakat. Csak ezek rögzítésre fognak kerülni. Kérdés hogy magán felhasználásra lesz, vagy publikálni is fogja.

Messengeren meg tényleg hatalmas lenne az a "hibahatár" ahogy lehetne képernyő fotókat csinálni. Ott van pl a messenger lite is. Abba is kellene akkor egy ilyen funkciót integrálni. De van még mellette másik kliens app is amivel be lehet jelentkezni a messenger fiókba. Ha az app nem kezeli le, akkor ott is lehet képernyő fotót csinálni.

Vagy aki ért hozzá csinál egy új appot amit közzé tesz, pl darkweben és abban is lehet képernyő fotót csinálni, ha esetleg a többi publikus appot köteleznék arra, hogy vezessenek be ők is egy ilyet.

Esetleg valami hitelesítéssel lehetne megoldani, hogy csak a 2 hivatalos appból lehessen bejelentkezni a messenger fiókba.

Az megint már egy bonyolultabb kódsor lenne. Rengeteg hibával főleg eleinte.

Na mindegy. Tehát szép és jó, hogy te ezt így kitaláltad hogy ez milyen könnyen megvalósítható, most így pár hibáját soroltam ami hirtelen eszembe jutott gépelés közben és ezen felül még biztosan van buktatója, mert annyira én se értek ezekhez.

2022. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

100% megoldás semmire nincs, kiskapuk mindig is voltak és lesznek, sőt mindig meg lesznek találva, de...


Csökkenne, mert vannak akik nem vállalják, hogy a nevük ki legyen írva egy értesítésnél, hogy "Árpamezei Kismiska rögzítette a képernyő fotót", mert nem akarna hisztit.


A képernyő mentésből meg kevésbé lehetne információkat kimásolni, mint CTRL+C CTRL+V-ből, a karakterfelismerők meg nem mindig pontosak.


Ha pl. egy munkaanyagot vagy tananyagot rögzítesz képernyőmentéssel, az valószínűleg az ismerősödnek sincs ellenére, akitől rögzítetted, ahogy fordított esetben szerintem Téged sem zavarna.


Nem minden korlátozás/tiltás van önkényesen és diktatórikusan. Van amiknek oka van.


Egyébként nem minden online bank engedi a képernyőmentést.


Újabb hibasorok és bugok lennének? Megszoktuk, nem?

2022. jan. 16. 13:59
 15/23 anonim ***** válasza:

#14

De a kiskapukat kihasználva mindjárt nem is lenne értesítés sem. Annyit érne el egy ilyen, hogy egy másik appot használnának, vagy mint ahogy mondtam, hogy gépnél nem az aktív lapot fotózzák, hanem a képet és mindjárt nincs értesítés sem. Vagy telefonnal fotózzák a kijelzőt és akkor sincs értesítés.

Ennyire egyszerű. Aki kavarni akarja a kakit az megoldja. Ez nem igazán nehezítő körülmény azok számára.


Viszont a bugok meg tényleg jók tudnának lenni, pl ha használsz vibert vagy más alkalmazást amik képernyőre raknak ki értesítést azokat is érzékelheti képernyő felvételnek. Szóval ha meg van nyitva a beszélgetés és pont olyan alkalmazás nyíllik meg, akkor egyből küldhetné, hogy te csináltál fotót. És ez néha balmás tudna lenni. Nem tudom pasi vagy vagy lány, de valakivel témázgattok, majd jön egy értesítés és bedobja, hogy csináltál fotót. Na azt magyarázd ki...

Hogy egy ilyenre mért küldene értesítést?? Mert maga a beszélgetés ablak fölött jelenik meg, mint képernyő fedvény (vagy mi a szakmai megfogalmazása), ami olyan alapon megy mint a képernyő fotózás.

Ha egyéb biztonsági beállításokat is csinálnának, lehet vacakolna a bejelentkezés néha a messengernél vagy a facebook oldalnál, mert nem támogatott böngészőt használsz.

Másik dolog, hogy ugye pl a beszélgetéseket le tudod tölteni offline verzióba, amiből szintén tudnál esetleg fotózgatni. Ezt a funkciót is ki kellene venni.

Sokat kéne szerkeszgetni a programkódokon ami alapból is instabil. Valamit el kellene venni, valamit hozzá adni, van amit csak kiegészíteni. Tényleg elég nagy hibahatárok lehetnének, ha újraszerkesztenek több 1000 sort. Főleg meg ha teszt fázisban egyből kezdenék alkalmazni több millió embernél. Tényleg biztosítva azt is, hogy egyéb kliens programokkal ne lehessen használni, csak a sajátjukéval. Bár arra is megoldás lehetne az, hogy régi programot fenn hagyni és nem frissíteni és akkor mindjárt meg is van oldva az egyik kiskapu.

2022. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Akkor ilyen alapon kár bármit is csinálni, mert mindenre van kiskapu, mindennek van felesleges buktatója, sőt minden elpusztul, ha az univerzum összezsugorodik.


Csóri SnapChat meg online bankok feleslegesen vezették be.

2022. jan. 16. 14:21
 17/23 anonim ***** válasza:
56%

#16 Igen, felesleges funkciók, mintha szándékosan nem akarnád érteni a válaszokat.


Ha valami megkerülhető fél perc vagy rövidebb idő alatt egy átlagembernek, akkor a hülyéket csak illúzióba ejted, hogy biztonságos XY dolog.

2022. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17

Meg persze mintha ingyen lenne a fejlesztés.

Meg a facebook adatvédelmi biztonságát (ami kész vicc, mikor millió szám szivárognak ki személyes adatok), a bankok biztonságával hasonlítani össze, ahhonnan a legkisebb adat szivárgás is hatalmas probléma tudna lenni.

Én már emiatt is nem válaszolok a kérdezőnek. Ha nem érti nincs mit válaszolni. Tényleg írtam már egy csomó hibát, kiskaput és látod hol tartunk, hogy akkor ne csináljon senki semmit.

2022. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ez a legegyszerűbb. Rám húzni hogy nem értem. Miért nem vállaljátok fel, hogy személyes sértés lenne nektek, ha nem tudnátok screenhostolni a beszélgetéseket? ;) Én egyenes őszinte ember vagyok és felvállalom ennek szükségességét. ;) Nekem nem probléma. :D


Lőrék az indokok is. Pl. problémába ütközött, hogy a fejlesztés nem ingyenes? Miért? Amikor fejlesztettek eddig bármit, akkor az ingyenes volt? :D Jaj. :D

2022. jan. 16. 16:05
 20/23 anonim ***** válasza:

A 200 valahány ismerős nen olyan sok, nekem is kb ennyi van. Ha észreveszem, hogy x eddig viszonylag gyakran posztolt, de már nem, akkor rámegyek a profiljára, s ha ott van, hogy add friend, akkor tudom, hogy törölt.

De ez legyen a legnagyobb gondom az életben..

2022. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!