Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az a Spam az emailban és...

Mi az a Spam az emailban és miért jön mindig idegenektől levél?

Figyelt kérdés
Nyílván annyit tudok, hogy a spam csak ilyen kamu üzenet vagy robot által írva vagy egy ember írja csalás miatt, de pontosan mik ezek és honnan tudják az email címemet? kb 6 éve van gmail fiókom, minden nap nézem és kb egy hete kezdtek el jönni a spamek. Minden nap 1-2 jön, olyan átlagos szöveggel, hogy hello egy tábornok vagyok afrikában, minden pénzemet elveszítettem, de ha adtsz 100.000HUF-ot akkor 1000000000000000000000-t adok vissza.
2022. jan. 17. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokféleképpen szerezhetik meg az e-mail címed:

- beregisztrálsz oldalakra, a warez (illegális tartalommegosztó) oldalak eladják és bekerül spam adatbázisba, onnan pedig már végtelenszer újra és újra el lesz adva, cserélve újabb levélszemét terjesztőknek

- feltört oldalak adatbázisából szivárog ki

- vírusfertőzéssel szerzik meg, vagy más ismerőseid fertőzése során a címtárhoz is hozzáférhetnek, ahol te partnerként ott vagy

- nem védi megfelelően egy weboldal a publikus láthatóságú e-mail címedet, és robotok begyűjtik

- egyes regisztrációk során marketing célú felhasználásra engedélyt adsz, és lesz egy olyan elem a láncolatban aki már nem jogszerűen használja fel

- és minden egyéb ami hirtelen nem ugrott most be nekem

2022. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Shaddark ***** válasza:

Kitöltöttél/regisztráltál nyereményért valami oldalon és az azt kezelő marketinges 0,1 fillér áron eladta az email címed a spam adatbázisában más "marketingeseknek".

De a Gmail szűrője egész jó, nekem mindegyiket kiszűrte eddig. Nem kapcsoltad ki véletlenül?

2022. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!