Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot ajánlanátok a...

Milyen laptopot ajánlanátok a következő célra?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, elsőéves építészmérnök (osztatlan) hallgató. A szeptemberi félévben már be fog jönni a Digitális építészet, ami annyit jelent, hogy el fogunk kezdeni ismerkedni az ArchiCAD-del, így lehet szükségem lesz majd a későbbiekben egy laptopra. Idővel a Photoshoppal, Sketchuppal, illetve más CAD-es programokkal is lehet megismerkedek. Akár látványtervező programokkal is (lásd Lumion).

Erre milyen laptopot tudnátok ajánlani?

Igen, tudom, asztali gépet jobban megéri építeni, de jelen esetben fontos lenne a hordozhatóság, főleg, hogy a későbbiekben majd digitális anyagokat is ezen konzultálnám a tanárokkal.

Illetve tisztában vagyok vele, hogy az árak mostanában igencsak felszöktek.

Keretet egyelőre nem nagyon tudok meghatározni, mivel nem értek a témához. De esetleg 300.000-400.000 között -én úgy gondolom- lehet találni megfelelőt már.


(Esetleg használtan mennyire éri meg, illetve ott mikre figyeljek?)


Köszönöm szépen a segítséged! Ha csak elolvastad, akkor is!



2022. febr. 17. 23:22
1 2
 1/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
52%

[link]


hasznaltan is mindenkepp valami uzleti szeriat


hirdethetnek hivatalos hasznaltkereskedok is


hardverapro.hu


vagy konkretan hasznaltkereskedot nezel webshop is van

csak araknak nezz utana ugyanannyiert vagy dragabban nincs ertelme mint egy ugyanolyan ujat


3D munkra amugy ez nagyon keves meg penzekeso munkara

vagyis nem arthat gyujtogetned,

illetve kesobb tervbe venned venned valami komolyabb gepet, ami direkt "munkaallomas" workstation

amik persze millios nagysagrenduek de nem veletlenul, azokkal jatszva tudsz dolgozni

ezekel meg jatszani se nagyon tudsz nem hogy dolgozni (attol fugg persze, illetve keretedre inkabb utaltam, 300 ert mondhatni netezos gepek vannak)

2022. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Én ennyi pénzért ezt találtam,ami a legerősebb.Viszont nemzetközi a billentyűzete


[link]

2022. febr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az 1. és 4. Válaszadó javaslata egy-egy nagyon jó ar-ertek arányú gép.


Általánosságban javaslom az Nvidia rtx szeriajat (szóval inkább egy rtx 3050ti, mint egy gtx 1650, de persze. Legjobb lenne a 3060), mivel gyorsan terjed az rtx és dlss építészeti felhasználása. Latvanytervezesben dolgozom, és egy 3060assal már egész jó tempóban lehet haladni.

2022. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2022. febr. 20. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi leszek mi lesz evvel a sok új épìtèsz netán epìtő mèrnökkel. Én még emlékszem arra amikor elkezdtem melózni ebben az iparágban ès nem volt csok, 5 százalékos lakás áfa, babavaró stb. Nem épült negyed ennyi új lakás ès ház sem, egymás alá licitáltak az irodák a munkákért ès ìgy mentek lefele a bérek. Volt olyan, hogy kezdő építészek mininálbérért mentek el melózni egyetem után, hogy legyen tapasztalatuk. Nem tudom, hogy erre az épìtőipari őrületre ami az utóbbi 5 évben ment érdemes-e alapozni. Persze most még bejött a zöld hitel is, de annyi program van már a piacon, hogy ezeket fenntartani hosszú távon nem tudom mennyire lehet. Mondom ezt èpìtőipari mèrnökként aki nem csak az utolsó pár év szárnyalását látta. Utólag egy kiszámìthatóbb iparág mellett döntenek mérnökként az egyszer biztos.
2022. márc. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves #6-os, csupán érdekességből kérdezem, hogy mit gondolsz, milyen szakmára érdemes a mostani időben alapozni, milyen szakmát érdemes tanulni? :)
2022. márc. 3. 14:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Jövedelmek szektoronként olvasd el a hozzászolásokat. Mondjuk Az építőipart hasonlítsd össze az Ipar termelés (gépészek) és az Informatika (villamos,infos mérnökök) hozzászólásaival. Több oldalt vissza lehet lapozni annyian megosztották a fizetésüket.

2022. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt hittem tapasztalatod is van.
2022. márc. 3. 16:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Van mérnöki területen, és alátámasztja azt a több száz hozzászólást, hogy milyen iparágban is érdemes dolgozni.
2022. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem, ami a legjobban megy neked, a legmegfelelőbb neked, és amit biztosan kitűnőre tudsz letenni minden erőlködés nélkül.
2022. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!