Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hozzá jár vagy meg kell venni?

Hozzá jár vagy meg kell venni?

Figyelt kérdés

Számítógép vásárlás előtt állok, és így hirtelen felmerült bennem a kérdés, hogy ha veszek egy új laptopot azon telepítve lesz a word, excel,Power point? Vagy külön meg kell ezeket vásárolnom?


Kb 2-3 hónap múlva fogom megvenni. Így hányas évjáratú programokra számíthatok? (persze, ha nem kell külön megvenni…), ja és ahogy kézhez kapnám raknám is fel egyből a win11-et, ha addigra már nem alapból azzal jön.


Ez meg most jutott eszembe: (valószínű buta kérdés lesz, de soha nem vettem még új laptopot ezért nem tudom), ha a media marktba veszem és nem kérek hozzá ilyen ready2go szolgáltatást, én akkor is simán használhatom majd a gépet ugye?! Nem kell elmennem egy informatikushoz, hogy telepítse nekem várnom pár hetet, hogy használhassam.

Tudom buták a kérdések csak tényleg soha nem volt még új laptopom ezért nem tudom mire számítsak és izgulok miatta nagyon. Ja és az élethez nem vagyok ennyire buta csak az informatikához nem értek😅



2022. febr. 22. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"hogy ha veszek egy új laptopot azon telepítve lesz a word, excel,Power point? Vagy külön meg kell ezeket vásárolnom?"

Ha Windows 10-el vagy 11-el együtt szállítják, próbaváltozatban elérhető az online Office 365 (újabb néven Microsoft 365) szolgáltatás:

* [link]


(Ha nincs rajta Windows 10 vagy 11, akkor a telepítőt letöltheted:

* [link]

* [link]

feltelepítheted, de ha legálisan, teljes értékűen akarod használni, licencet kell venned.)


Ha huzamosabb ideig használni akarod a Microsoft 365-öt, fizetni kell érte:

* [link]


Ha közoktatásban tanuló vagy ott tanító pedagógus vagy, ingyen (az adófizetők pénzén) hozzájuthatsz a Microsoft Office-termékekhez:

* [link]


Ha egyik megoldás sem tetszik, vannak ingyenes alternatívák - akár online:

* [link]

* [link]

akár letölthető, telepíthető alkalmazásként:

* [link]

* [link]

2022. febr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
46%

win11 miert olyan fontos neked?


abbol adodoan hogy irodai alkalmazasokat emlegetsz


nehogy tul olcso kategoriaban gondolkodj, 200ezer korulit ra kell szannod ha ertelmes gepet akarsz, irodaira is, ha ujat veszel


leirasban ott lesz hogy ha van Windows rajta az is hogy milyen

es mas programokat is megemlithetnek ha vannak rajta


[link]


ezt meg tenyleg nem kellene kerned szerintem hiaba keresek arara nem talalom


ha tenyleg mindegyikre szukseged van es nem akarsz szoszolni vele akkor te tudod, de az ido penz es ez sok progi

ennyi kenyelem megeri neked az a kerdes...


vagy az is lehet hogy tul dragaban gondolkodsz amit sose hasznalsz ki ugysem, ilyenre akkor lehet indokod ha legalabb 10evig tervezed hasznalni

de 300-400ezernel tobbet akkor se kell egy irodai gepre szannod

csakhogymert joval dragabban is vannak, oke hogy valamiben jobbak, fizikailag erosebbek strapasabbak lehetnek stb.

de ha ennyire ugyse lenne ertelme ezeknek szamodra akkor minek ra penzt kiadni?

aki presztizs, statusz szimbolumnak veszi az Apple t vesz, de azon nem Windows van

2022. febr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2-es annyira nem fontos csak írja hogy díjtalanul telepíthetem, ha még win10 van rajta, aztán arra gondoltam, hogy minek várjak vele. És egy elég drága hp gépet tervezek venni, persze sok-sok évig szeretném használni. Ezért is félek kicsit, mert 400 a gép… . És valljuk be ez nem kis összeg, úgyhogy félek a váratlan kiadásoktól is…

2022. febr. 22. 07:29
 4/4 anonim ***** válasza:

400ert irodai gép ? Azokban már sokszor van dedikált VGA ami hibaforras és szinte mindig baj van vele de nem lesz használva soha.


Officet külön kell venned azt szoftver nem számítigep alkatrész

2022. febr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!