Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vissza lehet dátumozni üzenete...

Vissza lehet dátumozni üzeneteket (gmail)levelezőben, mintha ha a múltból küldték volna?

Figyelt kérdés

Albérleti ügyek miatt tettem fel a kérdést.

Dióhéjban a történet:

Bérlők és a lakástulajdonos között megállapodás van arról, hogy a kaució abban az esetben jár vissza ha a lakó nem tesz kárt a lakásban és a kiköltözése előtt minimum egy hónappal előtte szól, hogy kiköltözne.

A lakó egy hónappal előtte jelezte e-mail formájában, hogy online oktatás miatt nem költözne vissza a vizsgaidőszak után az albérletbe tulajdonos felé, de mivel a tulajdonos nem kapott erről üzenetet ezért nehezére esik visszafizetni a kauciót.

Az egykori bérlő meg most a semmiből előállt egy telefonjáról készült fotóval.

Azt értem, hogy photoshop -ban be lehet dátumozni.


>>>Természetesen elfogadom azt az álláspontot is, hogy a gmail fiók hibázott és azért nem kapta meg a bérlőtől a tulajdonos az üzenetet, de erre elég kis esélyt látok.

Kételkedem ezért szeretném nálamnál jobban hozzáértők véleményét megismerni a történtekkel kapcsolatosan.



#trükk #email küldése régi dátummal.
2022. márc. 2. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Böngészőben bármilyen szöveget át tudsz írni fejlesztő módban, majd az a tartalom lesz látható a képernyőn amíg rá nem frissítesz. Az így meghamisított szövegről pedig képernyőkép vagy fénykép is készíthető természetesen.


Ha az e-mail szolgáltató nem tudta kézbesíteni az üzenetet, akkor néhány percen belül hibával visszapattan az üzenet, és a küldő látja, hogy nincs rendben valami. Ha nem jött vissza hiba, úgy lehet venni hogy az megérkezett.


Abban mindkét fél hibázott, ha nem rögzítették a kapcsolattartás szabályait, és hogy mikor tekintik átvettnek az üzeneteket. A címzett abban az esetben hibázott, ha nem nézte meg vagy vette észre a beérkező üzeneteit, mert például valamiért mégsem a beérkező levelek közé került, hanem más almappába (legrosszabb eset a spam mappa, mert onnan automatikusan törlődnek egy idő után az üzenetek).


Lehetséges megoldás: meg kell mutatnia az e-mail fiókból a kiküldött e-mailt (+ az eredeti nézetet), amiben ott van az eredeti dátum - azt nem tudja meghamisítani, mert a szolgáltató írja be az adatot. Ezt viszont személyesen kell megcsinálni és nem tudhat róla hogy ezt fogod kérni, nehogy előre felkészüljön valamivel. Ha nincs meg az e-mail (pedig neki elemi érdeke az igazát bizonyító erejű dolgokat megőrizni) vagy nem hajlandó együttműködni ebben, akkor nagy eséllyel kamuzott, és le akart húzni a pénzzel.

2022. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Takysoft ***** válasza:

Rengeteg főbérlő sunyul a kaució visszafizetésével.

Velünk is volt már olyan, hogy sejtettem már jóelőre, hogy mi lesz.


Szerencsére ott ránk volt bízva a rezsifizetés, így az egy hónapnyi kaució árának megfelelő összenyi rezsit nem fizettünk be a kiköltözés előtt.


Termsézetesen ha visszakaptuk volna a kauciót, befizetjük ezeket a csekkeket, semmiképp sem meglopni akartuk a fickót. De természetesen jöttek a kifogások. Értetlenkedtünk, de végül annyiban hagytuk. Utólag írtam meg neki emailben, hogy hol találja csekkeket és miért nem lettek befizetve.

3 éve laktunk ott(erről papírunk is volt), és biztosan tudtam, hogy nem adózik a bevételről, szóval nagy pofája nem lehetett neki sem :D


A technikai kérdésekre 1-es remekül összefoglalta a dolgot.

2022. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!