Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » CPU hűtés dupla ventilátorral....

CPU hűtés dupla ventilátorral. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy Cooler Master RR-212S-20PC-R1 Hyper 212 RGB Black Edition processzorhűtőm. Szeretnék még egy ventilátort rárakni csak épp nem ponmtosan tudom miként kellene. Mármint minden meg van hozzá csak az irábynam me, vagyok biztos.


- Az elülső ventillátor fújja a hűtőbordát a hátsó meg szívja ki a meleg levegőt?


vagy


- Mindkettő fújja a hűtőbordát?


Előre is köszönöm.



2022. ápr. 10. 18:30
1 2
 11/15 simad ***** válasza:
Én ryzen 9 5950x et építek a gépembe.
2022. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

simad: Elhiszem neked jobb lenne hiszem a te és egy másik válaszoló is hasznos választ adott viszont a vízhűtésssel több gondom is van.


Először is hogy jelenleg a keret kimerürlt a procival meg a merevlemezzel.


Másrészről én elhiszem biztonságosra csinálják ezeket a vízhűtéseket de nekem aggályaim vannak azokból amiket annó is olvastam mit tud okozni egy rossz csatlakozas, meghibásodás stb.


Harmadrészről ehhez most minden adott lenne és most egybe megtudnám csinálni.


Aztán egyszer kitudja mit hoz a jövő és lehet lesz majd olyan hogy a vizhűtéseket vizslatom melyik legyen. :)


De azért köszönöm és sok sikert neked is az új procihoz :)

2022. ápr. 11. 10:14
 13/15 Shaddark ***** válasza:

Az enyémen is kettő van, ne kavarogjon a forró levegő a proci körül.

Az egyik ráfúj, a másik elfújja a ház "kifújó" ventilátorára.

Így mindig a szoba hőmérsékletű levegő van a gépházban, nem áll benne a forró. Bár a légkondi miatt lehet már nem kellene, de amikor beszereltem így, akkoriban még nem volt. A nyári 40 fok a gépházban 70-re felmegy, ha nem áramlik rendesen.

2022. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alex Fly ***** válasza:
Ha a hyártó monden eszközt biztosít hozzá, akkor talán a gyártói dokumentációban kellene megnézni, nem itt kérdezni. Nyilván ha azt szeretné, hogy a felhasználó építse meg a kétventilátoros rendszert, akkor az ehhez szükséges ismereteket és anyagjegyzéket is közzéteszi, azok beszerzési forrásaival együtt.
2022. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A két ventit szereld egymásra és ellentétes irányba pörögjenek. Aztán győzzön a jobbik... 🤣
2022. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!