Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy magyaráznátok el otthon...

Hogy magyaráznátok el otthon hogy 24db rx580 kerül be a lakásba bányászat szempontjából a jövőhéten?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 19. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
"Szia Anyu! Jövőhéttől kezdve összesen kb 50 db ventilátor fog 0-24-ben zörögni és az áramszámla egy picit magasabb lesz a szokásosnál, de ne aggódj, gazdagok leszünk, elvileg!"
2022. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit gyenge beruházás, mert nem biztos, hogy sokkal fogja hozni az árát.

Elsőnek is elmagyaráznám a kripto bányászatot, olyan érvekkel, hogy sok hülye rá van kattanva, meg arról beszélnék, h megéri ezért. - és tényleg - :)

Az rx 580ok sokat fogyasztanak, de optimalizálni kell őket, biosban, de ha kész a cucc, akk gondolom erre már gondoltak.

Egy klímát is kérj mellé, vagy remélem van.

nekem csak egy 6*1080-as rig-hez volt szerencsém, de már az is elég lassan termelt profitot.

2022. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Míg nem a konyhaasztal közepére rakod le és kifizeted a villanyt utánuk szerintem a kutyát nem fogja érdekelni, hogy ott van vagy nincs.
2022. ápr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sehogy, mert:

- tisztában vagyok ezen "befektetés" kockázataival, illetve

- ennél azért szeretném jobban óvni a környezetet, mint hogy az egyik legszennyezőbb tevékenységet folytassam ekkora mértékben.


Egyébként meg: "új vállalkozásba kezdtem, a szobámban tech-cuccok fognak dolgozni, a havi 60 ezret, amivel több lesz a villanyszámla, pedig minden hónap elején KP-ban nektek adom".

2022. ápr. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem te fizeted a villanyszámlát, előtte kellene engedélyt kérned, nem elhallgatva a kockázatát, egyébként sem biztos, hogy elbírja a hálózat, és gondolom némi zajjal is jár. Mellesleg ez nem éppen ideális kártya szerintem ilyen célra a teljesítmény/ fogyasztás szempontjából, talán az volt 3-4 éve.
2022. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem érdemes. Akkora lesz a villyanszámla, hogy nem éri meg. Nem véletlenül hanyatlik sok helyen a kriptobányászat. Kiszámoltad, hogy mennyi lesz a villanyfogyasztás? El fogja bírni a villamos hálózat? El fog férni egyáltalán? /azt meg sem kérdezem, hogy teljesen hü*ve vagy, vagy csk félig, mert felesleges/. Ez a kártya képes 200W-ot fogyasztani. Ebből 24 db. az a géppel együtt legalább 6 kW lesz. Ez kb. 24-25A áramfelvétel lesz. És ha bekapcsolod kb. 10 perc alatt egy átlagos szobát úgy felforral, hogy leolvad még a csillár is a plafonról. Tehát még egy klíma is kell neked kb. 10kW legalább. Ami még kb. plusz 5kW fogyasztást fog jelenteni neked, így lesz kb. 11-12kW fogyasztásod. Ez havonta kb. 8500 kWh /jelenlegi kb. 40Ft-os átlag árral 340 000 Ft havi villanyszámlád lesz, ezt átgondoltad? Mert nem hiszem.
2022. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Anyukám! Van egy jó és egy rossz hírem....


- A jó, hogy télen nem kell fűtésre költened, sőt fűteni se sokat. Jó meleg lesz!Ezentúl ezt én fizetem helyetted ezentúl villanyszámlaként a gépeim után. Felteszünk egy almérőt és a röpke havi 20...30 ezernyi havi áram az az én saram... :)


- A rossz,

-hogy stresszes leszek, sokat idegeskedek és szentségelek majd az árfolyamok és a villanyszáma rám eső része miatt, mert elvileg mindig kőgazdag lehettem volna, ha pont nem rosszkor váltottam volna be a pénzemet.

- Nyáron is marha meleg lesz, de a felesleges meleget még 30% villanyért hűti le a klíma - ha bírja, mert 20 fok felett nem fogja. Sebaj! Lesz egy új klíma is a kecóba...


- Lesz némi monoton zaj, s az infra hangok nem túl egészségesek, a nyugodt alvást zavarják, de sebaj! Körbe szigetelem kőzetgyapottal a szobámat, mert a habszivacs büdös ha meggyullad. Mégis az a soksok kilowattnyi hővé alakuló plusz energia jár némi/elhanyagolható kockázattal...

2022. ápr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Mi lett a vége a dolognak? Érdekelne
2022. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Engem is. :D

Mennyit buktál azóta?

Kibodtak otthonról?

2022. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett? Meglett a bányászgéped?
2023. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!