Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 home, vagy pro?...

Windows 10 home, vagy pro? Játékra leginkább

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindegy, nincs jelentősége játék szempontjából.


[link]


Alapvetően vállalti szempontból van jelentősége csak.



Mondjuk én, ha nem veszed meg akkor sose értettem, hogy miért telepítenék Home verziót, mikor az csak kevesebbet tud és mindkettő ingyen van ez esetben.

2022. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a laptopon Windows 10 Pro volt a vásárlásnál és rögtön aktiválták is. Persze szervizben, mert felújított gép volt. Azóta sincs semmi baja.
2022. máj. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
Játéknál nincs jelentősége, a Pro verzió főleg vállalati környezetben hasznos többletszolgáltatásokat tartalmaz. Ha ez a kérdés felmerül, akkor azokra nincs szükséged...
2022. máj. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shaddark ***** válasza:
75%

Home verzió a Microsoft teszt környezete. Ott az MS a rendszergazda nem a felhasználó.

Ha szereted a változatos, érdekes élretet ahol minden heti frissítés után izgalmakkal és várakozással teli a napod, akkor mindenképpen HOME. Lehet izgulni, megmaradt-e a dokumentum mappád vagy eltűnt, elindul-e egyáltalán a géped, tudod-e még használni az eszközeid. Mindig számíthatsz valami meglepetésre.

Cserébe nem kell értened alap szinten sem a gépedhez, mert úgí sem tudsz semmi komolyabb beállítást eszközölni, vagy ha mégis egy-egy frissítés után vissza állítódik mert a home verziókon az MS a főnök nem az egybites user akiknek szánták.


A prof drágább és veszélyesebb, mert bármit (hülyeséget is) be tud a felhasználó állítani rajta. Cserébe kapsz egy valóban saját rendszert gpo-val amiben akár azt is beállíthatod, hogy a frissítéseket 4 nappal (amikor már kijavították a durvább hibákat bennük) később rakja fel. Ezzel kikerül a gép a teszt közegből akik vörös fejjel jelentgetik be a hibákat ;)


Nem mondom hogy az egyik jó, a másik nem. Kinek mire van szüksége. Pl. itt is sok olyan emberke szokott írkálni (mondjuk a Számítástechnika rovatra pont nem jellemző, de az összes többire igen) akiknél lét kérdés, hogy legyen miért panaszkodni. Ez élteti őket, nem szeretik a monoton, unalmas napokat, ha történik valami amin lehet háborogni az számukra magas értékű dolog.


- Csak mihez tartás végett.

Az én Windowsom még Windows 7 Prof.-al települt fel 2010 körül.

Azt upgradoltam fel anno W10-re.

Azóta cseréltem a gépben 4* alaplapot, 5*processzort, 3*memóriát, 6*video kártyát. És működik rendesen, soha semmi gond nincs vele pedig van hozzá VR szemüvegtől kezdve torrentig minden féle dolog, nem csak munkára használom.

A Profot nagyon jól karban lehet tartani.

Ha felrakja valaki és az IQ szintje kb. eléri a Magyar átlagot akkor ritkán lesz vele gondja és az is megoldható.

A Home verziót használó userek egy másik tábor.

Nincs velük se baj szerintem, mindenki nem érthet mindenhez és nem is kell. Ha bele olvasol itt pár hozzá szólásba, látható az is hogy ki használ prof. és ki Home verziót. A "Törölt le és telepítsd újra és jó lesz" tábor akik homósak, ott tényleg ez a módszer a leginlább célra vezető. Szóval van a home-nak is létjogosultsága, de én azért csakis olyanoknak szoktam ajánlgatni akiket nem kedvelek túlzottan. Vagy kedvelem de szeretek jókat nevetni rajta amikor jön vörös fejjel segítséget kérni mert vicces olyankor.

2022. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Thunderfairy ***** válasza:
75%
Minden Windows-ból csak PRO-t használj. Nehogy már egy lebutitott alap rendszerrel meg legyen az ember elégedve.
2022. máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Win10 Pro-t használj. Én nagyon kedvelem. A múltkor beszart alatta a vas, kiszereltem az SSD-t áttettem egy másik hardverbe, és nosza...

Régebben újra kellett installálni az egész rendszert. És újra rakni minden szart rajta. Pláne egy Intelles hardverről egy AMD-s hardverre álltam át. Nos várakozáson felül sikerült, két újraindítás után minden működött az új vason is. Még az Ausztrál brókeremhez bejelentkező távoli asztalom is felcsatlakozott rendesen.

Nyilván a korábbi OEM kulcsomat nem fogadta el, de 2 ezer forintért vettem egy új aktiváló kulcsot. Nekem ennyit bőven megér. Számlát is kaptam. [link]

2022. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
@6: ennek semmi köze ahhoz, hogy Pro vagy Home verziót használsz...
2022. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!