Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az Újratervezés programnál kb...

Az Újratervezés programnál kb hány %-os vizsgaeredmény fölött jut valaki tovább a valódi képzésekre?

Figyelt kérdés

Az eddigi zárótesztek eredménye alapján 80-90% körüli eredmény lenne, de ez még javulhat. Hamarosan befejezem az utolsót is és utána ismételek, gyakorolok.


Úgy tudom a 10 ezer jelentkezőből alig 300-an fognak továbbjutni. Kérdés mennyire erős a mezőny? Ha ilyen 98-99% fölötti vizsgaeredmény kell, akkor kár is folytatnom.



2022. máj. 26. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi adat áll rendelkezésünkre, akkor nem állapítható meg.

10 ezerből 300 az 3%. Nem tudom, hogy az eddigi tananyagok és tesztek milyenek voltak, de azt tudom, hogy rengetegen jelentkeztek olyanok is, akik alkalmatlanok a pályára. De még így is túl kevés adat van ahhoz is, hogy akár csak becsléseket állítsunk fel. Mert lehet, hogy 5 ezer olyan is jelentkezett, aki abszolúte alkalmatlan rá, de mellette meg jelentkezett ezer potenciális zseni, akkor máris 99%-on van a küszöb. De ha a 10 ezerből 9950 alig kapisgál valamit, akkor meg simán lehet 60% is a küszöb.

A reális határt én valahol 90% körülire tippelem, de ez csak egy tényadatok nélküli tipp.

Egy biztos: előre feladni nem érdemes, mások homályos becslése alapján meg pláne nem.

2022. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek, én is azt csináom, bízom a továbbjutásban. :)
2022. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tavaly 82% záróvizsga eredménynél volt a bejutási küszöb. Erre jön még rá a kompetenciateszt és az nyelvi teszt eredménye.


Záróvizsga 60%-ot számít.

Kompetencia 20%.

Nyelvi teszt 20%.


Ennek a háromnak a súlyozott átlaga alapján lesz majd egy rangsor.


Viszont Én arra számítok, hogy sok lesz a visszalépő.

2022. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

10 ezer csak a limit volt.


8479 ember kezdte meg az alapozót, és ebből a kicsivel több, mint 8 ezer emberből csak 3271 jutott ténylegesen a végére.


A záróvizsgán már csak 2143-an mentek át, és ezután jött csak az angol és logikai teszt.


Ennek számairól nincsenek publikus infók de az eddigiek alapján lehet matekozni. Szerintem 1000 párszáz ember ha elvégezte és átment, tehát bekerült a rangsorba.


Na de itt jön a csavar, van pár tényező ami rendesen fogja ritkítani a végleges létszámot alakítja majd a rangsort:


- Megszüntették a Diákhitel lehetőségét ennél a képzésnél.

- Reggel 9-től legalább délig kötelező jelenlét van, de összességében minimum 6-8 óra tanulást javasolnak


Ezek sokakat meglepetésként fognak érni így rengeteg visszalépő lesz.

Már most sokan jelezték, hogy ilyen 87-89%-os eredménnyel ugyan, de visszalépnek.


Szerintem max ha 1000-ren leszünk abban a rangsorban, már akkor is 30%-át fel fogják venni.


Másik, amit a Codecoolos infóesten elmondtak, hogy a hivatalos létszám + 10% amit felvehetnek, így nyugodtan számolhatunk 25/fő/szak/suli tehát összesen 100 fő/szak, szóval máris lett a 300-ból 400.


Szóval fel a fejjel!

2022. júl. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

Nekem szimpatikus volt a Cc, ők lesznek nálam az első helyen. Külön tetszik, hogy angolul van náluk a tananyag és nem erőltetik a magyart.


Úgy láttam a tegnapi tájékoztatón, hogy sokan csodálkoztak a chat-en, hogy ez tényleg egy hétköznapi elfoglaltság lesz, amit valahogy igazolni kell (mivel pályázati támogatásból valósul meg, ugye). El kell vele számolni. Most őszintén, 4-(5) hónap alatt akarnak egy teljesen új szakmát átadni a javarészt ebben kezdő embereknek és nem 3,5 egyetemi félev alatt. Ez nagyon intenzív munkát és sok-sok gyakorlást jelent majd.


Nem heti 40 óra mellé való képzés ez, de sokan bemesélték maguknak, hogy de, igen.


Én tényleg munkanélküli vagyok. Van még pár hónapra elegendő megtakarításom, aztán annyi. Nekem nagyon jól jön ez a lehetőség és már várom.

2022. júl. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Legyen szerencséd vele, de akkor ezt az elején így kellett volna kommunikálni kifelé, nem úgy, hogy munka mellett is végezhető. Nem mellesleg minden nap szabad vagyok 14.30-tól estig, hétvégén pedig egész nap, nehogy ez ne legyen elég, ha megvan a kellő akarat.
2022. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

#6: Mert marketing szempontjából így jól jött ki.

Az, hogy ezzel kvázi átvertek egy csomó embert, az őket nem érdekli...

2022. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

6-os, úgy tudom, hogy a t360 képző kevésbbé veszi komolyan a hiányzásokat, munka kompatibilisebb (de javítsatok ki, ha nem így van).


7-es, igen, kommunikálhatták volna így is. De ha mondjuk eleve azt mondják, ez csak munkanélkülieknek van kitalálva és mindenki más ki van zárva, akkor meg az a bias nem?


5-ös voltam.

2022. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerűen nem kellett volna kertelni, meg megjegyzéseket hozzáfűzni. Annyit kellett volna közzétenni, hogy ez milyen kötelező elfoglaltságokkal jár. Ehhez nem kell se "munkanélkülizni", se ámítani, csak megmondani a tényeket.

Csak ebből ugye nem lehet választások előtt kampányt csinálni. Mert az is masszívan benne volt, és nagyon jól mutatott, mint "válságkezelési" terv, hogy a reményvesztett emberek tömegeit karolja fel a kormány, és ad mindenkinek biztos megélhetést.

2022. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

9-es, azért ez nevetséges, amit írsz. Sok informació volt/van erről az interneten. Én se tudtam erről az egészről semmit se, de utána jártam, hogy nagyjából mire lehet számítani. Létezik egy facebook csoport is, ahol a korábban az eddig végzettek/sőt mentorok naponta többször elmondták, hogy ez a képzés azért elég kemény munkával jár majd és nagyon nehéz full time job mellett végig vinni.


Persze, biztos van olyan, aki végig csinálta az előző periódusokban valamelyik képzést full time job mellett, de a papír csak egy dolog az IT-ban.


Kirakhatod a vitrinbe. Ez az egész képzés annyit ér, amennyi időt és munkát TE bele raksz. Se többet, se kevesebbet.


Ráadásul, az sem utolsó szempont, hogy ha mindig levagy maradva, akkor nem csak saját magaddal, de összeségében a csoporttársaiddal is kiszúrsz, főleg ott, ahol közösen kell dolgozni.


Nekem akkor is jól jön ez a képzés, sajnálom, ha sokan képtelenek megoldani. Nem tudom, mi a jobb, ha munkanélküli vagy tengernyi idővel, nulla bevétellel, fiezheted a tb-t és nem vagy konkrétan semmire se jogosult?? De sok ember jó munkával meg sír, hogy jaj, nem tudnak részt venni az állami támogatással egy IT-s képzésen és az a fő motiváció, hogy unalmas, vagy nem fizet elégge a jelenlegi munkahelyük??


Bizonyára mindenki mást tapasztalt a választások előtti ígérgetésből. Tekintve, hogy Én +25 vagyok és gyerekem sincs, ezért kimaradtam a nagy adóvissza osztásból, amit meg rengeteg másik ember élvezhetett.

2022. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!