Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért sípol rövideket folyamat...

Miért sípol rövideket folyamatosan egymás után a gép?

Figyelt kérdés

Azzal kezdődött, hogy nem bootolt be, hanem kiírta, hogy a merevlemezt nem tudja olvasni. Leformáztam, újratettem az xp-t. Pár indítás után megint kiírta. Újraindítottam a gépet, akkor megint be bootolt. Az előbb azt csinálta, hogy 2x lefagyott a bios képernyőnél. Azután elkezdte a folyamatos szaggatott sípolást. Újraindítottam és most jó,

Mi lehet a gond?


2010. szept. 22. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tápod halódik.
2010. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. szept. 22. 21:36
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem a merevlemezed szektorhibás lett. ez megmagyaráz mindent. láttam már hasonlót.
2010. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az első válaszolónak meg. miköze lenne már ehhez a tápnak?? ha a tápegység romlik el, annak az a jele, hogy újraindulgat a gép. ez tipikus winchester szektor hiba.
2010. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

BIOS képernyőnél lefagy bakker!! Szerinted hol van ott badsectoros vinyó???


Az a baj hogy amit leírtál az sajnos nagyonsokféle probléma lehet. Igen, kezdve a badsectoros vinyótól,kábeltől a haldokló alaplapon át a rossz feszültséget leadó tápig. A sok ismétlődő síp is gyakorlatilag ezt jelentené. Sajnos egyesével próbálatod a cserét. Táppal kezdd, hátha szerencséd van!

2010. szept. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:

Ahhoz, hogy az adott beep kód mit jelent, tudni kéne az alaplap és a BIOS pontos típusát.


AWARD BIOS esetében egyébként valóban az első válaszolónak van igaza. Az ismétlődő rövid hangjelzések rossz tápegységet jelentenek.

2010. szept. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krisztián28 válasza:

A biosoknak hangkódjaik vannak.

Itt egy táblázat róla:

[link]

Ehhez tudnod kell, milyen biosod van.

2010. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A gép nagyrésze most lesz egy éves. A többi pedig 3. Ebből egyik a táp a másik pedig a merevlemez.

Azt honnan tudom meg milyen biosom van?

2010. szept. 23. 15:08
 9/12 P.O.C. ***** válasza:
Szétszed a géped és megnézed. (Rá van festve az alaplapra).
2010. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
AMI.
2010. szept. 23. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!