Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adott egy Ubuntu rendszer, és...

Adott egy Ubuntu rendszer, és folyamatosan fogy el a helyem. DF-re látom, hogy csökken a hely, de DU-ra nem mutatja, hogy gyarapodna a helyhasználat. Ötlet?

Figyelt kérdés
Egyelőre tanácstalan vagyok. Valami piszkosul foglalja a helyet. Ugye először statisztikára gondol az ember, de azt megtaláltam, az bele van számítva a DU-ba, úgyhogy az ilőve, amennyiben nincs másféle stat máshol, valamiféle védett könyvtárban. Ha újraindítom a szervert, akkor visszanyerem a helyet, és reálisan mutat a DF, és a DU is, de aztán megint elkezdi valami foglalni a helyem, minél többen nézika honlapom, annál gyorsabban fogy el a hely, de a használt helyet nem szabadítja fel magától, csak restart után, az meg ugye nem megoldás, hogy naponta újraindítom. Elég gyorsan telik a hely, mert napi 1-2000 fő is nézi. Szóval nem statisztika (valószínűlek), és nem is Error_log, mert az nincs. Egyéb ötlet? Amúgy ez egy VPS, úgyhogy a file-rendszert nagyon nem tudom megváltoztatni, valami frappánsabb megoldás kéne...
2011. okt. 19. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A /tmp mappát nézted? Azt kellene rendszeresen üríteni rendszergazdával. Az lenne az igazi, ha vennél egy új lemezt, azt felcsatolnád a /tmp-be, és több helyed lehetne, nem zavarna, hogy megtelik.
2011. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ott csak pár byte van, most néztem bele. Én lennék a rendszergazdaféle, de még nagyon kezdő szinten vagyok, Pleskkel próbálok szerencsétlenkedni... Alapvető ismereteim, rendszergazdaként végeztem, de hát csak elméletben, nem aként dolgoztam, és most vagyok rászorulva megint, és ezzel a helyfogyással nem bírkózok sehogy...
2011. okt. 19. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:

A szerverre érkező kérések munkameneteket alkotnak (egy kliens=egy munkamenet)...

Nem lehet, hogy (pl a php által) a munkamenetek azonosítására használt adatok foglalják a helyet?

2013. ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!