Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van a férjemmel közös freemail...

Van a férjemmel közös freemail fiókunk, amire a vállalkozói leveleket kapja, viszont pár napja be akartunk lépni és azt írja ki,hogy a fiók fel lett függesztve! Írtam nekik üzenetet,de semmi!ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Meg kell várni a válaszukat, illetve tanulva az esetből normális e-mail szolgáltatót kell használni. Freemail-ről pozitívat még ember nem írt, azt leszámítva ha csak ilyen eldobható spamgyűjtő fióknak regisztrálod be. Már magában egy vállalkozás kiállít magáról egy alacsony igényességi szintet, ha ilyen szolgáltatón keresztül kommunikál.


A hozzáférésben itt sem tudnak segíteni és többet vagy jobbat mondani. Ha a rendszer saját felajánlott lehetőségeivel (pl. elfelejtett jelszó esetén, de itt még felfüggesztésről is van szó) vagy a support segítségével (vagy annak hiányával) sem lesz hozzáférhető a fiók, akkor oda az egész.

Mentené a helyzetet, ha levelezőklienst is használtok nem csak a webes felületet, mert akkor egy példány a levelekből le lenne mentve nálatok, elérnétek az előzményeket valamint az ügyfelek e-mail címeit. Esetleg saját kis adatbázisban ki volt gyűjtve biztonsági mentésként.

Ha egyik sem, akkor viszont tényleg minden elveszett és a következő ilyen esetre már ezek tudatában kell készülni (normális e-mail szolgáltató + kétfaktoros hitelesítés + másodlagos e-mail cím + levelezőkliens használata + ügyféladatbázis saját biztonsági mentése).

2022. aug. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom az is oda van írva, hogy vegye fel az ügyfélszolgálattal a kapcsolatot...
2022. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Több,mint 10 éve használtam a freemail fiókot,soha semmi problémám nem volt vele,azért is maradtunk annál! Egészen mostanáig! Másodlagos e-mail cím,két faktoros hitelesítés ezek mind meg voltak,viszont nem enged semmit csinálni,amint be írom a jelszót,ki írja hogy ez a fiók fel lett függesztve! Természetesen írtam nekik üzenetet és hívtam őket telefonon is,de a telefonban a hölgy azt mondta,várjam meg a válaszukat üzenetben,ő nem tud tenni semmit! Én azt sem értem,hogy ilyen hogy történhet meg? Egyik nap belép az ember,másnap meg felfüggesztve… na de mindegy, jó tanuló pénz volt azt hiszem. Azért köszi a válaszokat!
2022. aug. 5. 12:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Céges freemail fiók..? =8()
2022. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem céges! Nem régen lett egyéni vállakozó! Mivel nem volt gondunk a freemail fiókkal több,mint 10 évig ezért gondoltuk azt,hogy azt használja!
2022. aug. 5. 12:25
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Tehát céges. Megérdemlitek.
2022. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hu,ezzel aztán előrébb vagyok!

De azért köszi az érdemleges választ! ;) :D

2022. aug. 5. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:

"Eső után köpönyeg"-jelleggel: az adatbiztonság első számú szabálya: ha egy adat fontos, akkor arról minél több példányt kell tartani.


E-mail esetén ez úgy vitelezhető ki, ha levelezőklienset - ilyen például az ingyenes, nyílt forrású, multiplatform Thunderbird ( [link] ) - használtok, ami a levelezőszolgáltatásból a helyi gépre is letölti a leveleket, így már két példányban lesz róla másolat. Sőt, ha a levelezőprogramból időnként kiexportáljátok a levelezést (Thunderbird esetén például ezzel: [link] de vannak kifejezett archiváló segédprogramok, az alábbi topik: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__.. #2-es hozzászólásában felsoroltam párat) majd azt elmenthetitek külön tárhelyekre (például külső, USB-s merevlemezre, saját fájlszerverre - NAS-ra - esetleg felhőtárhelyre) - ez már három (vagy annál több) példány.

2022. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
az ilyen vállalkozótól mentsen meg az Isten engem :D
2022. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én tudom,mire jók ezek a kommentek! A férjem festő, egyáltalán nem ért az ilyen dolgokhoz. Csak a számla kiállításhoz használja az e-mail fiókot, hogy be tudjon lépni a számlázó oldalra. Ha értelmes, segítő kommentet nem tud írni az illető,miért kell véleményt nyilvánítani?
2022. aug. 5. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!