Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha jobb routert veszek, mint...

Ha jobb routert veszek, mint amit a szolgáltató adott, lehet gyorsabb a net?

Figyelt kérdés
Új optikai kábelhálózatot építettek ki, de így is kb. feleannyival jön a net, mint a maximális, amire előfizettem.
2022. szept. 4. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, más szolgáltatónál hogy van, de a vodkafon csak a saját ipari hulladék routerét engedi használni, mást be sem regisztrálnak. Ha úgy gondoltad, hogy a szolgáltató routere utánra építesz be egy sajátot, azt tudod használni, de maximum a wifi jel lesz jobb, a net önmagában nem.
2022. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Lehetséges. A Digi is egy ipari hulladékot adott, amin ha csak 200 Mbittel töltöttem le az 1000-ből, elnémult a vezetékes telefon. Modem módba kapcsoltattam, beállítottam egy felsőkategóriás (teljesáron kb 50000 Ft, de akciósan vettem) routert a PPPoE kapcsolatra, azóta a net hasít, 960 Mbitet bármikor kimérek kábelen az asztali gépemmel és a telefon se némul el letöltés közben.
2022. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pontosabban milyen sebesseget mersz, es mennyi kellene legyen, meg mivel mered, kabel vagy wifi.

Sokan panaszkodtak mar itt, es kiderult hogy a hiba naluk van.

2022. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
28%

A szolgáltató eszközére szükség lesz, mert a hálózata csak azt fogadja el.

Persze használhatod sima modemként és utánatölthetsz egy jobb routert, de ezzel a vezetékes csatlakozással nem lesz gyorsabb a neted, max Wi-Fi - keresztük. Mivel ezekbe az ONT -be gyenge Wi-Fi -t integrálni elavult szabvánnyal. Legjobb esetben is valami gyenge AC, de a legtöbb esetben N szabványú max. Ettől már lényegesen jobbat venni kereskedelmi fogalomban.


De talán lehet hogy a géped gyenge az előfizetett sebességhez.

Mekkora csomag amúgy?

2022. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1000-es.
2022. szept. 4. 15:28
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Vezetékes vagy Wi-Fi -s kapcsolattal mérted?


Mi a számítógép konfig? Alaplap, CPU, RAM érdekel..

2022. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem
2022. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Valószínűleg a szolgáltató megfelelő sávszélességű routert adott, szóval nem lesz gyorsabb.
2022. szept. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!