Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Másnál is hasznavehetetlen a...

Másnál is hasznavehetetlen a fájl másolási hátralévő idő számláló?

Figyelt kérdés

Direkt kipróbáltam párszor, hogy a másolás felénél (amikor a zöld rész teljesen vízszintes már egy jó ideje) akkor indítok egy időzítőt, mert azt írja, hogy 16 perc múlva kész. Lejár a 16 perc, de még mindig olyan 7-8at ír ki. Kis fájloknál is, angy fájloknál is, mindig jóval több, mire végez.

Azelején gyors, persze, de utána a zöld rész teljesen vízszintes, állandó a másolási sebesség. A sebességből és a másolandó adatból kiszámoltam, hogy körülbelül mikor fog végezni, és annál mindig jóval kevesebbet ír. Miért?


2022. okt. 15. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a rossebet másolsz negyed óráig? :D
2022. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Honnan másolsz és hová?
2022. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem olyan dolog, amit egzaktul ki lehet számolni. Illetve ki lehetne, ha számításba vennénk a fájlok pontos elhelyezkedését az adathordozón, az adathordozó minden paraméterét, a másolás közben futó szoftvereket és folyamatokat, és azok háttértárhoz való hozzáférésének időpillatanait és időtartamát, az adathordozók fizikai állapotát, a fájlok méreteit és mennyiségét, a gyordítótárak minden információját, és jövőbeli állapotát, stb.

Vagy túl sok időt venne el feleslegesen ezen adatok begyűjtése, vagy egyszerűen nem is lehet, mert pl. azt, hogy lesz-e a másolás alatt újabb fájlművelet, nem lehet meghatározni.

Persze, a Windows ettől függetlenül rémesen tud tippelni, de pontos értéket olyasmitől ne várj, aminél azt közel lehetetlen kiszámítani.

2022. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: nem hallottál még sok tíz gigás fájlokról??

2: HDD-pendrive, vagy HDD-SSD

3: de kiszámoltam, a sebességből és a hátralévő méretből, 2-3 perc pontossággal megmondtam, hogy mikor lesz kész. Erre a számlálója mindig rövidebbet mutatott a pillanatnyinál. Mintha lassabban számolna vissza, vagy én nem tudom már.

2022. okt. 15. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
A titok abban van, hogy sok és sokféle fájlt másolsz egyszerre. Próbáld meg, hogy egy, nagyméretű fájlt másolsz át, szinte másodpercre pontos lesz. A dolog akkor csúszik el, amikor sok és vegyes fájlokat másolsz, például másolsz nagyméretű fájlt, amikor még ki tudja számolni a hátralévő időt, hiszen csak egy fájlról van szó, az stabilan ugyanakkora átviteli sebességgel megy át. Aztán elkezdi másolni a kisebb fájlokat, doksikat, fényképeket, és mindegyikhez külön hozzá kell férnie, végrehajtania a másolás/áthelyezés műveletet. Ha csak pár száz fájlról is van szó, rögtön belassítja a folyamatot.
2022. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: konkrétan videókról van szó, tehát egy fájlt másolok. bizt. kamera felvételei, 3-4-5 óra hosszúak jó minőségben, van amelyik 80gb...
2022. okt. 16. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Főleg az SSD-nél meghatározó a cache mérete, nagyon ritka, hogy ne zuhanjon le a másolási sebessége egy idő után, nagy fájloknál. Csak a legdrágábbak tudják ezt. De hasonlóan van HDD-nél, pendrive-nál is. Ráadásul egyéb folyamatok is beleszólhatnak, vírusirtó, de sok minden más is.
2022. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!