Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy dvd-rw-t aztán...

Vettem egy dvd-rw-t aztán ráírtam 4x-esen a windows telepítőt. Miért lassú?

Figyelt kérdés

Szóval ráírtam 4x-esen, mert a borítón az volt 1-4 speed


[link]


Ilyen volt mint ezen a képen.


Aztán ráírta vagy 20 p alatt a telepítőt, de ha beteszem az 52x-es olvasóba, és megpróbálom vissza másolni az adatokat akkor kb fél óra mire vissza másolja.

Mi az oka hogy ilyen lassú?



2022. nov. 23. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen. Újraírható lemezre lassú az írás. Nálam is negyed óra (ellenörzés nélkül). Viszont nincs sebességválasztás, mindig maxon ír.

[link]


Mekkora volt az ISO ? Mert csak 4,3GB fér el a lemezen.

2022. nov. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát én külön programmal (BurnAware Free) írtam windows 8.1-en.

Amit ráírtam az is a 8.1 volt (2,94 GB).

Nem az a bajom hogy lassan írta rá - hanem hogy lassú vissza olvasni. Hiába 52x-es az olvasó nem pörög fel. Más hasonló lemezeket percek alatt le tudok írni a hdd-re - de ezt az újat (amit erre írtam) csak kb fél óra alatt.

Talán megpróbáljam újraírni gyorsabb sebességen?

2022. nov. 23. 16:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Sok tényező lehet - lehet, hogy hibás/hamisított/öreg a lemez, lehet hogy a meghajtó nem bírja már szusszal, esetleg kompatibilitási probléma:

[link]

illetve az 52x-es sebesség a CD-kre vonatkozik:

[link]

a DVD-knél ez mást jelent:

[link]

szóval elképzelhető az is, hogy ez nem hiba, hanem ennyit tud.


Vannak tesztelőeszközök ennek korrekt kiderítésére:

* [link] - ennek elég csak a próbaváltozata:

[link]

nem kell megvenni

* [link] - ez a lemez identifikáásában segít

* a Neronak volt egy ingyenes eszköze, a Nero DiscSpeed, ami elérhető több helyről, de azokkal csak óvatosan, mert nemkívánatos programokat tartalmazhatnak - talán innen: [link] a legbiztosabb

2022. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, nálam is csak 5x dvd sebességgel olvas, de több mint 900db mini file van rajta így nem csada.

[link]

2022. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor ezek szerint nem nagyon lehet mit csinálni. Majd akkor több időt szánok a telepítésre :)

Köszönöm a válaszoktat.

2022. nov. 23. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:

dvd-rw-ről telepítés ilyen lassú.

Az rw miatt.

Normál dvd-ről gyorsabb lenne, vagy USB-ről.

2022. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem #6. Én is csak az rw-re gondoltam. Csak amiatt lehet.

Usb-vel sajnos nem tudok be bootolni. Így külön partícióról szoktam telepíteni. Csak a múltkor majdnem áramszünet lett, és akkor meghalt volna a gépem. Ezért írtam ki biztonságra egy telepítőlemezt.

2022. nov. 23. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:

2/

Win8x-nek most év végén lejár a szavatossága (támogatása) úgyhogy túlzottan már nem érdemes telepíteni...

2022. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Visszamásolás, vagy telepítés? Mert telepítésnél a fél óra az egy teljesen elfogadható idő. Ráadásul nem pusztán a nyers adattároló felületet kell egy menetben visszamásolni, hanem rengeteg apróbb fájl van, amiket meg kell találni, meg kell nyitni, és csak utána kezdődhet el az érdemi másolás.
2022. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!